داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 12273
 
علیشیری :بهبود فضای کسب وکار کشور به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی منجر می‌شود
 
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران با بیان اینکه مهم‌ترین حمایتی که شرکت های خارجی نیاز دارند بهبود فضای کسب و کار کشور است اعلام کرد:‌ باید سعی کنیم در کنار ایجاد مزیت های مالی با ایجاد فضای مناسب به روند کاری شرکت ها نیز سرعت بخشیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۴
بهروز علیشیری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تشریح کرد: به طور کلی کشور میزبان از سرمایه گذاران خارجی دو نوع حمایت می‌کند. حمایت های مستقیم مالی که شرایطی مانند تخفیف های مالیاتی و کاهش عوارض گمرکی را شامل می‌شود و حمایت های غیر مستقیم که اصلی ترین قسمت آن بهبود فضای کسب و کار است.
وی اضافه کرد: هرچند حمایت های پولی و مالی از شرکت های خارجی در ایجاد مزیت اقتصادی بسیار مهم است اما درصورتی که فضای کسب وکار در کشور بهبود یابد بسیاری از مشکلات سرمایه گذاران خارجی رفع خواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای بخش خصوصی داخلی را نیز در بالا بردن سرمایه گذاری خارجی بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر فضای کسب و کار بخش خصوصی بهبود یابد قطعا در میزان سرمایه گذاری های خارجی نیز تاثیر خواهد گذاشت. در کنار آن اگر شرایطی فراهم شود که بتوان امکان همکاری بخش خصوصی، داخلی و خارجی را بوجود آورد می‌توان امید داشت که در مجموع به راه یابی اقتصاد کشور به بازارهای بین المللی و انتقال تکنولوژی و فناوری های روز منجر شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵