کد مطلب: 104138
 
آتش سوزی در پتروشیمی آبادان
 
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: آتش در واحد 600 پتروشیمی آبادان کنترل شده و اکنون نیروهای عملیاتی در محل در حال اطفای حریق هستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: آتش در واحد 600 پتروشیمی آبادان کنترل شده و اکنون نیروهای عملیاتی در محل در حال اطفای حریق هستند.

کیامرث حاجی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به آتش‌سوزی بامداد پنجشنبه (7 تیرماه) در واحد 600 پتروشیمی آبادان اظهار کرد: آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان با تلاش نیروهای عملیاتی در منطقه کنترل شده و نیروها در محل در حال اطفای حریق هستند.

وی افزود: هنوز نیروهای حاضر در منطقه نتوانسته‌اند آتش را به صورت صد درصدی خاموش کنند اما آتش‌سوزی کنترل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: دستور داده شده ماشین‌های آتش‌نشانی فوم‌دار از پتروشیمی ماهشهر، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و دیگر دستگاه‌ها در محل حاضر شوند تا بتوانیم آتش را به طور کامل خاموش کنیم.

حاجی‌زاده ادامه داد: برج‌های پتروشیمی آبادان باید ایمن‌سازی شوند زیرا درجه حرارت در منطقه بسیار بالاست و هرگونه غفلت ممکن است مجدداً فاجعه‌ای را رقم بزند.

همچنین، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از مصدومیت شش نفر در این حادثه خبر داد و اظهار کرد: این حادثه شش مصدوم داشته که چهار نفر از این مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. دو مصدوم دیگر به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان سوانح و سوختگی آیت‌الله طالقانی اهواز منتقل شده‌اند.

حاجی‌زاده افزود: بنا بر اعلام مرکز اورژانس، حال یکی از مصدومان منتقل شده به بیمارستان اهواز به دلیل شدت جراحت و سوختگی، وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به انتشار خبری درباره مفقود شدن یک نفر در حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان اظهار کرد: فردی که در ابتدای وقوع این حادثه مفقود اعلام شده بود، خوشبختانه پیدا شده و حال وی مساعد است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵