داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 52053
 
اقدامی در جهت صرفه جویی ارزی
 
پژوهشگران نفتی با فعالیت در حوزه صنایع بالادستی ادوات درون چاهی نفت و گاز، اقدام به طراحی محصولات متناسب با بازار ایران کرده و با تولید این اقلام به میزان قابل توجهی در ارز کشور صرفه جویی کرده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۲
پژوهشگران نفتی با فعالیت در حوزه صنایع بالادستی ادوات درون چاهی نفت و گاز، اقدام به طراحی محصولات متناسب با بازار ایران کرده و با تولید این اقلام به میزان قابل توجهی در ارز کشور صرفه جویی کرده‌اند.
به گزارش شانا، سیامک صمیمی دهکردی، مدیرعامل یکی از شرکتهای خدمات مهندسی در حوزه نفت، با اشاره به اهمیت استفاده از محصولات داخلی در صنعت نفت و گاز گفت: به دلیل اهمیت و ماهیت کارها، میزان صرفه جویی در صورت استفاده از تولیدات این شرکت در مقایسه با شرکتهای خارجی قریب به ٤٠ تا ٧٠ درصد است و از آنجا که قیمت این اقلام بالاست می‌توان عنوان کرد که به طور میانگین صرفه جویی سالانه ٣٠ میلیارد تومان برای کشور توسط این شرکت انجام می‌شود.

وی افزود: این شرکت دانش بنیان با اعزام گروه رانش جهت نصب ابزار آلات درون چاهی، همه امور ممکن جهت حفر چاه جدید را در راستای افزایش تولید نفت کشور و کاهش زمان­های اتلاف جهت بهره‌­برداری از منابع نفتی در دستور کار خود قرار داده است.

صمیمی دهکردی با اشاره به مرغوبیت نمونه های تولیدشده این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: محصولات این شرکت با استفاده از توان متخصصان داخلی تقریبا همسطح محصولات خارجی است، به نحوی که برند متعلق به این شرکت در تمام شرکتهای نفتی از اعتبار بالایی برخوردار است.

شایان ذکر است: ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز تعمیر و تکمیل درون چاهی و سرچاهی در راستای سیاستهای وزارت نفت می‌تواند مانع خروج سالانه دهها میلیون دلار ارز از کشور شود و موقعیت مناسبی را برای صادرات دانش فنی و تجهیزات درون چاهی ایجاد کند.

گفتنی است: پژوهشگران نفتی با فعالیت در حوزه صنایع بالادستی ادوات درون چاهی نفت و گاز، به تحلیل بازار و نیازسنجی از بازار پرداخته اند و اقدام به طراحی محصولات متناسب با بازار ایران کرده‌اند و با تولید این کالا به میزان قابل توجهی از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵