داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 11832
 
قیمت خودرو ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کارگروه مشترک دولت و مجلس برای تدوین شیوه نامه جدید قیمت‌گذاری خودرو، گفت: با نهایی شدن این دستورالعمل، قیمت مصوب خودروها ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۱
رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس با معاون تولید وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت در مورد قیمت‌گذاری خودروها برگزار شد و در این جلسه بر لزوم بازنگری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو و کاهش قیمت‌ها تأکید شد.
وی ادامه داد: این جلسه پیرو جلسه قبلی مجلس با وزیر صنعت و خودروسازان برای بازنگری در شیوه قیمت‌گذاری خودرو برگزار شد و در آن، هزینه‌های تولید خودرو، آنالیز قیمتی و شیوه‌های هزینه‌ای تولید‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفت.

سبحانی‌فر با بیان اینکه در جلسه امروز میزان ارز‌بری خودروها مطرح و بررسی شد، گفت: قرار شد دستورالعمل و کلیات قیمت‌گذاری خودرو توسط کارگروه مشترک مجلس و دولت طی یکی دو جلسه آینده این کارگروه تدوین و نهایی شود.

وی با بیان اینکه پس از تدوین این دستورالعمل، قیمت همه خودروها براساس این چارچوب تعیین خواهد شد، گفت: در این صورت، قیمت مصوب خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد تعدیل می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع همچنین از دستورالعمل سازمان حمایت در مورد اعمال قیمت‌های مصوب قبلی برای قراردادهای خرید خودرو با تاریخ قبل از ۱۸ آذرماه خبر داد و گفت: قراردادهایی که تاریخ آنها پیش از این زمان باشد، مشمول قیمت‌گذاری قبلی خواهند شد.


Share/Save/Bookmark


محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۰۷ ۱۲:۱۴:۴۱
دست شمادردنکندقیمتهاروول می کنیددوسه برابرمی شودبعدش تیترمی کنیدکه 10 تا20 درصدارزان می شوددست مریضاد
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵