کد مطلب: 105128
 
ترکیه: تحریم‌ها علیه ایران را زیر نظر داریم
 
وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، مقام‌های آنکارا تحریم‌ها علیه ایران را زیر نظر دارند و تلاش می‌کنند این تحریم‌ها تاثیر منفی‌ بر ترکیه نداشته باشند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، مقام‌های آنکارا تحریم‌ها علیه ایران را زیر نظر دارند و تلاش می‌کنند این تحریم‌ها تاثیر منفی‌ بر ترکیه نداشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خارجه ترکیه روز جمعه به دنبال دیدار مقام‌های آمریکا و ترکیه در خصوص تحریم ایران٬ اعلام کرد که تحریم‌ها را زیر نظر دارد.

وزارت خارجه ترکیه افزود، مقام‌های آنکارا در تلاش هستند تا تحریم‌های پیش رو علیه ایران تاثیر منفی‌ بر ترکیه نداشته باشند.

طبق این گزارش، «مارشال بیلینگزلی» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در ارتباط با تأمین مالی تروریسم٬ روز گذشته در راس هیاتی در آنکارا، با مقام‌های وزارتخانه‌های امور خارجه و خزانه‌داری ترکیه دیدار کرد.

بیلینگزلی مذاکرات با ترکیه را بسیار «مثبت» ارزیابی کرد و گفت طرفین هیچ «خصومتی» با یکدیگر نداشتند.

ترکیه برای تامین نیازهای خود در حوزه انرژی، به شدت به واردات وابسته است و ایران یکی از منابع اصلی تامین انرژی این کشور به شمار می‌رود.

در جریان تحریم‌های پیشین علیه ایران، هر زمان که ترکیه مجبور به کاهش واردات نفت از این کشور شده بود، نفت عراق را جایگزین کرده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵