داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18592
 
مخالفت مجلس با تغییر نام سازمان تعزیرات حکومتی
 
نمایندگان مجلس با تغییر نام سازمان «تعزیرات حکومتی» به سازمان «رسیدگی به تخلفات اقتصادی» مخالفت کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۲
به گزارش پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، با یک ماده الحاقی که به موجب آن نام سازمان تعزیرات حکومتی تغییر می‌یافت، مخالفت کردند.

وکلای ملت با ۵۰ رأی موافق، ۹۳ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه، با اصل الحاق این ماده مخالفت کردند و سپس با ۱۲۹ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه، به حذف این ماده رأی دادند.

کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارش خود درباره این ماده آورده بود: از تاریخ تصویب این قانون، نام سازمان تعزیرات حکومتی به سازمان رسیدگی به تخلفات اقتصادی تغییر می‌یابد.

به گزارش فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه در بیان توضیحاتی درباره این مصوبه کمیسیون متبوعش گفت: از آنجایی که اصناف و برخی متخلفان به دلیل نام تعزیرات حکومتی، با این سازمان همکاری نمی‌کنند و یک نام خشنی است، کمیسیون تصمیم گرفت که نام این سازمان تغییر کند.

وی با بیان اینکه با تغییر نام سازمان تعزیرات حکومتی، تغییری در محتوای قانون ایجاد نمی‌شود، گفت: این نام برای ایجاد تعامل بهتر و بیشتر بین واحدهای صنفی با سازمان تعذیرات حکومتی انتخاب شده است، یک بدبینی به خاطر اسم فعلی روی سازمان تعذیرات حکومتی وجود دارد که اینچنین تصمیم‌گیری شد، این یک اصلاح شکلی است البته نمایندگان مجلس مختارند که رأی بدهند یا ندهند.

در ادامه این جلسه محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس نیز گفت: اعتراض دوستان به خشونت‌بار خواندن نام سازمان تعزیرات حکومتی است.

وی افزود: ما در شرع مقدس اسلام هم تعزیرات حکومتی داریم و خیلی از مجازات‌ها در اسلام تعذیری است، مجازات‌هایی مانند حدود و قصاص هستند که تعداد زیادی از آنها تعزیری‌اند.

باهنر پس از آنکه حذف این ماده به تصویب نمایندگان رسید، در جملات کوتاهی گفت: از حضور جدی و مؤثر همکاران، نمایندگان دولت، تعزیرات حکومتی و صنف مربوطه تشکر می‌کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵