کد مطلب: 99412
 
شوک مالیاتی اروپا برای شرکتهای آمریکایی
 
یکی از مقامات عالی رتبه اتحادیه اروپا گفت با اهداف افزایش مالیات پرداختی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در کشورهایی که در آنجا درآمد بیشتری دارند، برنامه‌ای برای اصلاح ساختار مالیاتی تا پایان ماه مارس معرفی خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
یکی از مقامات عالی رتبه اتحادیه اروپا گفت با اهداف افزایش مالیات پرداختی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در کشورهایی که در آنجا درآمد بیشتری دارند، برنامه‌ای برای اصلاح ساختار مالیاتی تا پایان ماه مارس معرفی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پی‌یر موسکوویچی- کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا - به رادیو جی فرانسه گفت: برنامه پیشنهادی او "ایجاد اجماع در اتحادیه و شوک الکتریکی" به مالیات بر درآمدهای اقتصاد دیجیتالی خواهد بود.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، شرکت‌های بزرگ تکنولوژی آمریکایی نظیر گوگل و فیس‌بوک می‌توانند هر یک از اعضای این اتحادیه را که بخواهند برای گزارش درآمد خود انتخاب کنند و در نتیجه آنها صورت‌های درآمد خود را در کشورهایی با نرخ مالیات پایین‌تر نظیر ایرلند، هلند یا لوکزامبورگ اعلام می‌کنند که این مساله باعث می‌شود برخی از کشورهای اتحادیه از درآمدهای مالیاتی محروم بمانند در حالی که ممکن است سهم بیشتری از درآمدزایی برای شرکت‌ها داشته باشند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می‌گوید طبق برآوردهای سال ۲۰۱۵، چنین قوانینی برای دولت‌های سراسر جهان باعث از دست رفتن ۱۹۳ میلیارد یورو درآمد مالیاتی در سال می‌شود.

موسکوویچی گفت: ایده این است که بتوانیم فعالیت شرکت‌های دیجیتالی را شناسایی کنیم، درنتیجه نیاز به طیفی از شاخص‌ها مثلا تعداد کلیک‌ها، تعداد آی. پی آدرس‌ها، تبلیغات و در نهایت درآمدها داریم. بعد از آن راهی پیدا خواهیم کرد تا از آنها مالیات بگیریم.

وی همچنین افزود: قوانین برای شرکت‌هایی چون گوگل، اپل، فیس بوک و آمازون وضع خواهد شد. همچنین شرکت‌های خدمات دهنده چون " ایر بی ان بی" و " بوکینگ دات کام" مشمول این قوانین خواهند بود.

به گفته موسکوویچی، به طور متوسط شرکت‌های بزرگ اینترنتی در اروپا ۹ درصد مالیات می‌پردازند در حالی که این نرخ برای شرکت ها ۲۳ درصد است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵