داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86948
 
سایه بلند داعش‌ بر سر جشن صعود تیم ملی
 
مهدی تاج گفت: ترس‌ از داعش‌ باعث شد جشن صعود با تماشاگران‌ کمتری باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
مهدی تاج گفت: ترس‌ از داعش‌ باعث شد جشن صعود با تماشاگران‌ کمتری باشد.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «بازی که تمام شد، گوشه‌ای از ورزشگاه روی چرخ‌دستی نشسته بود. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، حالا رئیسی است که همه تیم‌هایش جهانی شده‌اند و البته صعود تیم بزرگسالانش خیلی ساده اتفاق افتاده است! تاج بعد از بازی تیم ملی و در پایان جشن صعود در شرایطی که می‌گفت بیش از ۱۳ ساعت در ورزشگاه آزادی سر پا بوده، در گوشه‌ای از استادیوم آزادی روی چرخ‌دستی نشسته بود و به سوالات خبرآنلاین پاسخ داد.

خب سرانجام صعود کردیم...

راستش من خودم خیلی از این صعود خوشحالم. به هر جهت مردم ما لایق بهترین‌ها هستند و این جشنی که حالا در سراسر کشور برپاست، کمترین حق این مردم و تلاش این بچه‌های خوب تیم ملی بود.

ولی جای مردم امروز در ورزشگاه خالی بود.

حق با شماست اما واقعا این بازی شرایط متفاوتی داشت. این بازی به مقدار زیادی تحت تاثیر مسائل امنیتی قرار گرفته بود. تقریبا فدراسیون برای برگزاری این در حاشیه بود و نقش تصمیم‌گیری را در این مسابقه و سیاستگذاری بازی نداشتیم. من هم به همراه همه همکارانم در فدراسیون به این نتیجه رسیده بودیم که این بار حتما با مسئولین امنیتی همکاری کنیم، چون به هر جهت یکی از اهداف داعش ورزشگاه‌هاست و به خصوص ورزشگاه آزادی و به خصوص این بازی و این جمعیت ۱۰۰ هزار نفری برای آنها یک فرصت بزرگ می‌توانست باشد. ما باید هر لحظه مراقب می‌بودیم که خدایی‌ناکرده اتفاق خطرناکی نیفتد. انصافا بچه‌های امنیتی برای این بازی سنگ تمام گذاشتند. تیم امنیت بازی بیش از سه روز در تمام گوشه‌های این ورزشگاه بزرگ آزادی داشتند کارهای امنیتی و مراقبتی انجام می‌دادند. من خودم از ساعت ۱۰ صبح به ورزشگاه آزادی آمدم و الان که ساعت حدود یک شب است، هنوز هم اینجا هستم.

بازی را هم در جمع اعضای شورای تامین دیدید!

بله به دلیل حساسیت بازی تقریبا همه مسئولان مسابقه در جلسه شورای تامین بودیم. هر لحظه یکی می‌گفت، یکی دارد از دور می‌آید! یکی دارد از آن طرف می‌رود. آن یکی چه کسی است که نزدیک می‌شود. واقعا مانیتورینگ ورزشگاه بزرگی مثل آزادی که ده‌ها هکتار وسعت دارد، کار سخت و پیچیده‌ای است. دور تا دورش جنگل دارد. هر لحظه همه منتظر بودند و می‌ترسیدند که تروریست‌ها برای ضربه زدن به این بازی اقدامی بکنند اما به لطف تلاش بی‌وقفه نیروهای امنیتی که باز جا دارد از آنها صمیمانه تشکر کنم، این بازی با اقتدار کامل و در نهایت امنیت برگزار شد و یک قطره خون از دماغ کسی نیامد اما به هر حال این ترس از حملات تروریستی منطقی بود که باعث شود ما بدانیم چه کسی به عنوان تماشاگر به ورزشگاه می‌آید و این کنترل فروش بلیت اینترنتی یکی از آن راه‌ها بود. اگر چه باعث کاهش تعداد تماشاگران شد اما در تامین امنیت و نظم بازی نقش مهمی داشت ولی شکر خدا نتیجه پایانی عالی بود و جشن صعود اتفاق افتاد.

ولی یک مقدار انگار چون ساده‌تر از همیشه رفتیم جام جهانی. هنوز باورمان نشده کار را تمام کردیم!

راستش هنوز خیلی از ما باور نکردیم صعود کردیم ولی شکر خدا در این مرحله کار تمام شد. در این موفقیت من نقش شخص آقای کی‌روش را بی‌بدیل می‌دانم. من چون می‌دانم کی‌روش با تیم ملی ما چه کرد. الان به خاطر داشتن چنین سرمایه‌ای تمام تلاش‌مان این است که حتما زلف تیم‌های دیگرمان را هم گره بزنیم به آقای کی‌روش. برای همین هم در شروع الان برای تیم امید، جوانان و نوجوانان در یک جلسه سه ساعته با ایشان نشستیم و حرف زدیم که بیایند و در کنار هم این تیم‌ها را به پیش ببریم. ما در این جلسه به دقت به حرف‌هایش گوش کردیم تا بتوانیم به یک مسیر درستی با هم برسیم که ایشان بر این تیم‌ها نظارت داشته باشد. کی‌روش یک تئوریسین بزرگ برای ایجاد تحول نسلی در فوتبال هر کشوری است.

بله ولی بعد از صعود در جشن هم خیلی تلخ بود و دل پری داشت...

تلخ برای این که با او خوب تا نکردند. خب حق هم دارد. از فدراسیون ما راضی است اما خودتان ببینید در این سال‌ها چه بر او گذشته. فکر کنم از مردم خیلی راضی است و همه امیدش به مردم است اما از خیلی اتفاقات هم گلایه دارد و دلش گرفته است.

بله بیشتر از رسانه‌ها و مسئولان و همکارانش در تیم‌های باشگاهی که برنامه تیم ملی را به هم می‌ریزند، گلایه داشت. درست مثل همیشه! حتی از وزیر هم گلایه کرد و طوری حرف زد که نشان دهد به وعده کمک همه‌جانبه وزیر ورزش هم خیلی باور ندارد.

البته خب دلش گرفته ولی باید اینجا اعتراف کنم وزیر ورزش به تیم ملی در مدتی که آمده، خیلی کمک کرده است. می‌دانم که نیت حرف‌های کی‌روش در انتقادات وزیر نیست. خودش می‌داند که این وزارتخانه بیشتر از همیشه و واقعا دلی به تیم ملی کمک کرده است. خب من در این مدت خیلی با کی‌روش درباره این مسائل حرف زدم و او تقریبا در جریان همه اتفاقات هست. او دلش از چیزهای دیگری گرفته. من هم دلم گرفته.

ببینید دو روز مانده به بازی تیم ملی برای ما گزارش زدند و همه ما را به مشروب‌خواری هم متهم کردند! اینها را من نمی‌دانم برایش چه حرفی بزنم. بالاخره ماها هم یک ظرفیتی داریم. این فضاها، فضاهای خوبی نیست که هر روز برای تیم ملی ایجاد می‌کنند. هر روز یک هجمه‌ای علیه آقای کی‌روش راه می‌اندازند، یک سوراخی پیدا می‌کنند و ضربه‌ای به او می‌زنند. من باید مدام مراقب باشم اتفاقی نیفتد، کی‌روش مجبور نشود جوابی بدهد و دوباره بلوایی به پا نشود! خب بالاخره تا کجا؟ خسته شدیم.

این‌ها بخشی از دعواهاست. بحث امکانات ولی مهم‌تر است.

دقیقا درست است. ببینید تیم ما الان صعود کرده اما زیرساخت‌های فوتبال ما زیرساخت صعود به جام جهانی نیست. من هم این حرف‌ها را هم در ۹۰ می‌زنم و هم هر جای دیگری می‌گویم. وزیر عزیز اتفاقا خیلی به ما لطف دارد. پیگیر برنامه‌هاست. بازی‌ها را می‌بیند، مراقب است که کاری اگر از دستش بربیاید، انجام بدهد. اساسا به فوتبال هم خیلی علاقه دارد. مثلا یک وقت‌هایی به من می‌گوید فلان بازی را دیدی چی شد؟ می‌گویم بابا بازی ساعت ۳ شب بود، من خواب بودم. از من امتحان فوتبال خارجی می‌گیرد! اصرار دارد که باید در جریان بازی‌های روز دنیا هم باشم و پیگیری کنم کل اخبار فوتبال دنیا را. ایشان خیلی به ما کمک کردند ولی این زیرساخت‌ها را فراهم کردن حتی از توان وزارت ورزش هم خارج می‌شود. الان به دلیل مشکلات مالی که داریم با کمک وزارت ورزش کلی برای ترمیم کمپ پیش رفتیم. زیرسازی کردیم. همه‌ چیز پیش رفته و آماده است اما الان پول چمن را نداریم که بیاوریم یا کشت کنیم تا مشکل زمین تیم ملی حل شود. این را به چه کسی برویم بگوییم که آقا پول نداریم، چمن بخریم. یک هفته است تلاش کردیم با وزیر تا توانستیم پاداش سه بازی قبلی تیم ملی را به بچه‌ها بدهیم. وزارت لطف کرد و در آخرین لحظات ۵۰۰ میلیون به تیم ملی کمک شد. اینها را کی‌روش می‌داند.

کی روش بیشتر نگران شروع دوباره لیگ و شروع دوباره دعواهاست.

دقیقا درست می‌گویید. دو شب قبل داشت می‌گفت بابا ما دیگر در مجموعه فدراسیون چه کار باید بکنیم که این قدر حمله نکنند. ما که همه تیم‌ها را بردیم جام جهانی، در فوتسال و ساحلی سوم دنیا شدیم. این همه موفقیت داشتیم با این همه مشکل مالی کمبود که داریم. دیگر چه کار کنیم که این بلاها را سرمان نیاورند؟ دیدید که کی‌روش دستبندش را از دستش درآورد و دست من کرد و نشان جام جهانی‌اش را هم به من هدیه داد و خیلی به من لطف دارد ولی واقعا او هم مانده که دیگر چه کار کنیم که این همه فشار را تحمل نکنیم.

راستی گفت بازی با روسیه در پیش است...


بله بازی با روسیه هماهنگ شده است و قطعا با این تیم در اکتبر بازی می‌کنیم. برای قبل از جام جهانی سه تا بازی خیلی خوب و بزرگ دیگر هم هماهنگ کردیم و در برنامه داریم اما مشکل اینجاست که پولش را نداریم که نهایی‌شان کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵