کد مطلب: 42568
 
با وجود سقوط قیمت نفت
تداوم سرمایه گذاری آمریکایی‌ها در بخش انرژی نشانه چیست؟
 
با وجود سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی آمار و ارقام‌های منتشر شده حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری در بخش‌های حفاری و استخراج نفت آمریکا در چند هفته پایانی ۲۰۱۴ میلادی رشد نسبی داشته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۳
با وجود سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی آمار و ارقام‌های منتشر شده حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری در بخش‌های حفاری و استخراج نفت آمریکا در چند هفته پایانی ۲۰۱۴ میلادی رشد نسبی داشته است.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، وزارت بازرگانی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرده که پس از افزایش ۸.۳ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت نفت در فاصله ماه‌های جولای تا سپتامبر ۲۰۱۴، مبالغ سرمایه‌گذاری شده در بخش سکوها و حفاری در سه ماهه چهارم سال گذشته نیز نزدیک به ۸.۹ درصد افزایش داشته است. این افزایش سرمایه‌گذاری از آن جهت قابل توجه است که در همان دوره زمانی مشابه، هزینه‌های صرف شده در بخش تجهیزات صنعت نفت آمریکا به دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به‌طور چشمگیری کاهش یافته است. افزایش سرمایه‌گذاری در بخش صنعت نفت آمریکا با وجود ادامه‌دار بودن داستان کاهش قیمت نفت نشان‌دهنده امیدواری سرمایه‌گذاران برای احیای قیمت نفت در بازارهای جهانی است.
قیمت نفت در بازارهای جهانی از پایان سال گذشته میلادی تاکنون ۱۴ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند با آغاز بزرگترین اعتصاب کارگران نفتی در آمریکا در ۳۵ سال گذشته، قیمت نفت به دلیل توقف تقاضا برای محصولات پالایشگاهی باز هم کاهش داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، با اینکه اکنون ۹ پالایشگاه به اعتصاب پیوسته‌اند، رهبران اتحادیه‌های کارگری گفته‌اند که همه ۳۰ هزار کارگر مشغول به کار در ۲۳۰ پالایشگاه نفتی و کارخانه‌های صنعت نفت، ممکن است اعتصاب کنند. «اتحادیه کارگران صنعتی» در این اعتصاب به‌طور ویژه به شرایط خطرناک کار در پالایشگاه‌ها، همچنین اضافه‌کاری‌های سنگین، برنامه‌های کم آموزشی برای نیروی کار، و مساله امنیت شغلی کارگران تاکید دارند. گفته می‌شود، اتحادیه کارگران صنعتی آمریکا اعلام کرده‌اند که اگر به مطالبات آن‌ها رسیدگی نشود، اعتصاب را به همه ۲۳۰ پالایشگاه نفتی و کارخانه‌های صنعت نفت خواهند کشاند.
اتحادیه مذاکره‌کننده با شرکت‌های نفتی، بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری در آمریکای شمالی است و منافع صنفی کارگران فولاد، کاغذ، جنگل‌داری، لاستیک سازی، صنعت نفت و انرژی، و سرویس‌های خدماتی را دنبال می‌کند. این اتحادیه که به اختصار، «اتحادیه کارگران صنعتی» نام دارد، نزدیک به ۳۰۰ هزار عضو دارد. اتحادیه کارگران صنعتی» سندیکای نماینده کارگران مشغول به کار در ۶۵ پالایشگاه و کارخانه وابسته به صنعت نفت در سراسر ایالات متحده آمریکاست و به عبارتی ۲۰ هزار نفر از کارگران صنعت نفت در این اتحادیه عضو هستند. اتحادیه‌های کوچک‌تر دیگر هم برای همکاری با «اتحادیه کارگران صنعتی» در این اعتصاب اعلام آمادگی کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵