داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 12778
 
افزایش ۲۸ درصدی معاملات در بورس کالا
 
در هفته منتهی به ۲۴ اسفند ماه بیش از ۶۴۴ هزار تن انواع کالا در تالارهای بورس کالای ایران با ارزش افزون بر ۱۱ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۹
به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته منتهی به ۲۴ اسفند ماه، در حالی بیش از ۶۴۴ هزار تن انواع کالا در تالارهای بورس کالای ایران با ارزش افزون بر ۱۱ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به لحاظ ارزش، رشد بیش ۲۸ درصد را تجربه کرد.
در این هفته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی بیش از ۲۲۱ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ۴ هزار میلیارد ریال دادوستد شد. در این تالار افزون بر ۱۶۰ هزار تن انواع محصول فولادی،۵۰ هزار تن سنگ آهن،۲۶۷۰ تن محصولات مس،۸۳۵۰ تن انواع محصولات آلومینیوم،۴۱۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۱۵ تن کنسانتره مورد معامله قرار گرفت. در این تالار، معاملات انواع کنسانتره مولیبدن نسبت به مدت مشابه هفته قبل به لحاظ حجم و ارزش با افزایش بیش از ۹۵ و ۸۹ درصدی روبرو گردید.
تالار فرآورده های نفت و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در هفته ای که گذشت در حالی شاهد معامله بیش از ۴۱۹ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ۷۳۵۱ میلیارد ریال بود که به لحاط حجم و ارزش رشد ۱۵۴ و ۱۳۰ درصدی را تجربه کرد .
در این تالار، بیش از ۲۹۰ هزار تن انواع قیر با ارزش بیش از ۴۵۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد . گروه مواد پلیمری نیز در طول این هفته، شاهد معامله بیش از ۴۴ هزار تن انواع مواد پلیمری با ارزش افزون بر ۱۶۶۱ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه هفته قبل به لحاظ حجم و ارزش رشد ۱۵ و ۱۶ درصدی را نشان می دهد.
علاوه بر این، در هفته ای که گذشت، بیش از ۲۸ هزار تن انواع مواد شیمیایی با ارزش بیش از ۴۳۴ میلیارد ریال و بیش از ۳۸ هزار تن وکیوم باتوم با ارزش بیش از ۴۳۵ میلیارد ریال به فروش رفت. از دیگر فرآورده های نفتی و پتروشیمی که در هفته مذکور معامله شد می توان به ۲۱۳۰ تن گوگرد، ۴۶۰ تن انواع گازها،۳۰۷۲ تن انواع روغن، ۸۵۰۰ تن اکستراکت و ۵ هزار تن آیزوریسایکل اشاره کرد.
براساس این گزارش، تالار محصولات کشاورزی در هفته مذکور نیز شاهد معامله ۲۶۸۰ تن انواع محصول بوده است. ۱۴۳۰ تن ذرت، ۷۰۰ تن شکر، ۳۵۰ تن گندم و ۲۰۰ تن جو از جمله محصولات کشاورزی فروش رفته در هفته گذشته بوده است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵