کد مطلب: 40146
 
مقاوم سازی شبکه گاز استان تهران تا پایان برنامه ششم
 
پروژه های مقاوم سازی خطوط لوله انتقال گاز استان تهران تا پایان برنامه ششم توسعه تکمیل می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۴
پروژه های مقاوم سازی خطوط لوله انتقال گاز استان تهران تا پایان برنامه ششم توسعه تکمیل می شود.

یعقوبعلی حسین‌نیا، مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اشاره به این که هم اکنون ٤٧ پروژه پژوهشی در حوزه مقاوم سازی شبکه گاز این استان تعریف شده و در حال اجراست، اعلام کرد: مقاوم سازی شبکه‌های زیرزمینی گاز و شیرهای گاز پیاده رو برخی از اهداف این پروژه‌هاست.

وی تصریح کرد: در این خصوص ابتدا تصمیم بر این شد که به جمع آوری شیرهای پیاده‌رو اقدام کنیم و خوشبختانه تاکنون ١١٠ هزار شیر از ١٢٢ هزار شیر پیاده رو استان تهران جمع آوری شده و در آینده نزدیک مابقی این شیرها نیز جمع آوری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکهزار و ٦٠٠ شیر فلنجی که امکان داشت در زمان حرکت زمین گسیخته شود نیز بررسی و مشکل آنها برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، همچنین از ایمن سازی ١١ هزار کیلومتر شبکه زیر زمینی گاز در داخل شهر تهران خبر داد و افزود: با جایگزینی شبکه پلی اتیلن با شبکه‌های فولادی از ١٠ سال پیش، دوام و انعطاف پذیری شبکه گاز استان تهران افزایش یافته که از جمله مزیتهای شبکه پلی اتیلن است.

حسین نیا با بیان این‌که تاکنون ٦٠ ایستگاه از ٤٠٠ ایستگاه استان تهران مقاوم‌سازی شده است، اظهارکرد: این ایستگاهها براساس آیین نامه ٢٨٠٠، مقاوم سازی شده و مقاوم سازی مابقی ایستگاهها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به وجود ٧٦٠ هزار علمک در داخل استان تهران، افزود: مقاوم سازی این علمکها در حال انجام است و به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

حسین نیا به همکاری شرکت گاز استان تهران با «پژوهشگاه بین المللی زلزله و مهندسی زلزله» اشاره کرد و افزود: با تعریف پروژه‌ای با همکاری این پژوهشگاه، شیوه مقاوم کردن علمکهای گاز که به دیوار تکیه کرده‌اند بررسی شده و نتایج آن در حال استفاده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: طی ٥ سال اخیر که شرکت گاز استان تهران از طرف شرکت ملی گاز ایران به عنوان قطب مقاوم سازی تعیین شده، خوشبختانه فعالیتهای خوبی در این زمینه انجام گرفته است.

وی با اشاره به تخصیص ١٥٠ میلیارد تومان اعتبار در زمینه مقاوم سازی شبکه گاز اظهار کرد: مصوبه‌ای در شورای معاونین وزارت نفت مبنی بر اختصاص١٥٠ میلیارد تومان اعتبار در این زمینه تصویب شده و همه این فعالیتها نشان از توجه مدیران سطوح مختلف سازمان به پروژه‌های مقاوم سازی دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵