کد مطلب: 86939
 
کاهش یک چهارم از تولید نفت لیبی
 
تولید نفت لیبی، پس از آن که کارگران، بزرگترین میدان نفتی این کشور را در اعتراض به کمبود کمک‌های پزشکی- که باعث مرگ یکی از همکارانشان شده بود- تعطیل کردند، یک چهارم کاهش یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
تولید نفت لیبی، پس از آن که کارگران، بزرگترین میدان نفتی این کشور را در اعتراض به کمبود کمک‌های پزشکی- که باعث مرگ یکی از همکارانشان شده بود- تعطیل کردند، یک چهارم کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، به گفته منابع مطلع، تولید نفت لیبی، پس از این که کارگران بزرگترین میدان نفتی این کشور را در اعتراض به کمبود کمک‌های پزشکی، که باعث مرگ یکی از همکارانشان شده بود- تعطیل کردند، یک چهارم کاهش یافت.

یکی از کارکنان که به دلیل این‌که از مصاحبه با هر رسانه ای منع شده‌اند، خواست نامی از او برده نشود، گفت: پس از این‌که کارگران در اعتراض به مرگ یکی از همکارانشان و با درخواست شرایط کاری بهتر، تولید نفت در میدان نفتی شرارا را متوقف کردند، تولید نفت لیبی به ۶۱۸۰۰۰ بشکه در روز کاهش یافته است.

طبق گفته «جدال الاوکلی»، عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت لیبی، این کشور در روز دوشنبه روزانه ۸۰۷۰۰۰ بشکه در روز نفت تولید می‌کرد.

بسام یخلف، یکی از تکنسین‌های این حوزه نفتی در تماس تلفنی با بلومبرگ گفت: کارگران شرارا از روز چهارشنبه تولید نفت این حوزه را متوقف کرده اند تا به مرگ همکارشان به علت نبود کمک‌های اورژانسی پزشکی در این حوزه اعتراض کنند.

او می‌گوید: ما تقاضا داریم خدمات پزشکی بهتر و شرایط کار مناسب‌تری داشته باشیم. ما به دنبال آسیب زدن به تولید و یا کشور خود نیستیم و به زودی همین که مدیریت به تقاضاهایمان پاسخ دهد به اعتصاب خود پایان خواهیم داد. ما میلیون‌ها دلار درآمد برای ملت خود ایجاد می‌کنیم و سزاواریم با ما رفتار بهتری بشود.

لیبی به دنبال آن است که تولید و صادرات نفت خود را افزایش دهد اما جنگ و نا آرامی‌های کارگران در بنادر و حوزه‌های نفتی این تلاش‌ها را بی‌فایده کرده است.

در لیبی که بیشتر کارکنان و خدمه خارجی شرکت‌های بین‌المللی به دنبال قیام مردم در ۲۰۱۱ این کشور را ترک کرده‌اند، کارکنان داخلی با ریسک‌های زیادی برای ادامه تولید و صادرات نفت مواجه هستند. لیبی از کاهش تولید توافق شده اوپک و کشورهای متحدش معاف اعلام شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵