داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18709
 
توصیه به روحانی درخصوص انتخاب وزیر علوم
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران به رییس جمهور منتخب توصیه کرد که در خصوص انتخاب وزیر علوم دقت کند .
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۱
خطیب موقت جمعه تهران، حزب‌الله لبنان را از مفاخر مسلمانان و بشریت دانست و گفت: قرار دادن نام این گروه در لیست تروریست‌ها توسط اتحادیه اروپایی، موجب بی‌آبرویی این اتحادیه است.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به دیدار کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری، بیانات رهبر معظم انقلاب را بسیار سازنده و کاربردی عنوان کرد و اظهار داشت: ما نباید گرفتار غفلت شویم و باید با توکل بر خداوند نتیجه کار را نیز از خدا بخواهیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با تاکید بر اینکه در مسیر اجرایی و در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان باید جهت‌گیری و اهداف مشخص باشد، با طرح این سوال که آیا ما می‌‌خواهیم کشوری همچون کشورهای اروپایی، آمریکایی و کشورهای ثروتمند آفریقایی باشیم، ادامه داد: ما امت پیغمبر هستیم و ماموریت داریم که اسلام را در جامعه پیاده کنیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه در حال حاضر جنگ، جنگ اراده‌هاست و منشا همه آن عزم و اراده انسان‌هاست، تصریح کرد: پیامبران جهان را تحت تاثیر خود قرار دادند و ما نیز امت پیغمبر آخر الزمان هستیم که از این رو باید با اراده‌ای پولادین و با توکل و صبر این مسیر را پیش ببریم.
وی به بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فقط مسائل آرمانی و ذهنی را مطرح نکرده و واقعیات را بیان می‌کنند که ما از نظر جغرافیایی دارای ذخایر غنی و از نظر تاریخی دارای تاریخی کهن و سرشار از تمدن هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه ما نشان دادیم که می‌توانیم بر همه مشکلات پیروز شده و از همه جهانیان جلو بیفتیم، خاطرنشان کرد:‌جبهه دشمن ما جبهه استکبار و ارتجاع است و نوچه‌های آن عناد شدیدی با ما دارند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، به نهضت مشروطه، نهضت نفت و تکامل‌یافته انقلاب‌ها یعنی انقلاب اسلامی پرداخته و یادآور شد: ما در این ۳۴ سال حرکت رو به جلویی داشته‌ایم و فوق استانداردهای جهانی بوده‌‌ایم و در شرایطی هستیم که با توجه به این استعدادها و پیشرفت‌ها باید آن را دهه پیشرفت و عدالت بنامیم.
وی در همین زمینه به لزوم اولویت‌بندی مسائل کشور و مقابله با دشمنان اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد و پیشرفت علمی دو اولویت ما است و دولت بعدی باید از آن جایی که دولت‌های قبلی به آن رسیده‌اند کشور را پیش ببرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه بنده از سر دلسوزی درخواستی از رئیس جمهور منتخب دارم، تصریح کرد: امروز دانشگاه‌های ما در مسیر علم و شکوفایی و آرامش قرار دارند و فضای مذهبی پرباری نیز در دانشگاه‌ها برقرار است؛ خدا نکند که دولت دچار غفلت شده و وزیر علوم یا روسایی در دانشگاه‌ها منصوب کند که بوی فتنه می‌دهند؛ یا اینکه جریانات سکولار به عنوان حاشیه در دانشگاه‌ها فضای علمی را کمرنگ کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵