۴
 
کد مطلب: 70215
 
دود فیش های حقوقی نجومی در چشم کارکنان نفت
آقای وزیر! چه خبر از افزایش حقوق نفتی ها؟
 
با وجود سپری شدن ۴ ماه از آغاز سال جدید، نه تنها افزایش حقوق کارکنان صنعت نفت در سال ۹۵ ابلاغ و اجرایی نشده، بلکه از امتیازات شایستگی نیز خبری نیست که این امر انتقاداتی را در بین کارکنان صنعت نفت ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷
با وجود سپری شدن ۴ ماه از آغاز سال جدید، نه تنها افزایش حقوق کارکنان صنعت نفت در سال ۹۵ ابلاغ و اجرایی نشده، بلکه از امتیازات شایستگی نیز خبری نیست که این امر انتقاداتی را در بین کارکنان صنعت نفت ایجاد کرده است.
به گزارش نکونیوز، پس از بخشنامه وزیر نفت در مورد سقف حقوق مدیران وزارت نفت، اغلب کارکنان صنعت نفت که دریافتی های به مراتب پایینتری دارند بر این اعتقادند که دود فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران به چشم کارکنان صنعت نفت رفته که همواره درآمدهای آنها مورد توجه عامه مردم بوده است. درحالیکه عملا اغلب کارکنان رسمی نفت، دریافتی بسیار پایینتری دارند.
از سوی دیگر نه تنها افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارمندان در نفت هنوز اجرایی نشده، بلکه شایعه عدم محاسبه شایستگی یا گرید سالیانه نیز اندک اندک به واقعیت تبدیل شده و آنگونه که از شواهد پیداست، به نظر می رسد مجموع دو مورد فوق در ۱۲ درصد افزایش حقوق خلاصه شود که آن نیز هنوز ابلاغ نشده و کارکنان صنعت نفت حقوق تیرماه خود را نیز بر مبنای محاسبات گذشته دریافت می کنند. ابن درحالیست که در سالهای گذشته، اضافه حقوق کارکنان صنعت نفت حداکثر تا پایان خرداد ماه ابلاغ و اجرایی می شد. اما تاخیر در این موضوع در سال جاری، این نگرانی را در کارکنان نفت ایجاد کرد که به دلیل طرح مسایلی همچون فیش های حقوقی نجومی و .... وزارت نفت به دلیل نگرانی از منتقدانی که صرفا بخشی از نفت را مدنظر قرار می دهند از عملیاتی کردن افزایش حقوق و همچنین شایستگی خودداری کند.
برخی کارکنان صنعت نفت بر این اعتقادند که شفافیت بالا در پرداختی های نفت موجب بروز برخی شایبه ها شده است. به عنوان نمونه در اغلب وزارتخانه ها و سازمانها، پرداختي های خارج از حقوق اعم از پاداش و بهره وري و پرداخت بابت اعياد و مراسم در فيش ماهانه ثبت نمي شود. اما در صنعت نفت کوچکترین پرداختی به کارکنان رسمی حتي هزینه غذا يا هزينه ورزش نيز در فيش حقوق ثبت مي شود که این موجب می شود همكاران نفتي حتي يك ريال خارج از فيش دريافتي نداشته باشند.
با توجه به افزایش نارضایتی در بین کارکنان وزارت نفت بابت تاخیر در افزایش حقوق و همچنین شایستگی سالیانه، به نظر می رسد وزیر نفت باید برای کاهش نارضایتی در بین نیروی انسانی صنعت نفت چاره ای اساسی بیندیشد تا دود فیش های حقوقی نجومی و نامتعارف به چشم کارکنان نفت که بعضا دارای پایه حقوق یک میلیون تومانی هستند نرود.

Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۰۱:۴۳
12 درصد طبق قانون برای تمام کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران است و استثنایی به مانند گذشته ! نخواهد داشت. از این به بعد نفتی ها هم مثل بقیه زندگی کنند. اگر هم خیلی نیروی نخبه ای هستند می توانند فرار مغزها کنن تا نیروهای با استعداد جایگزین ایشان شوند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۰۹:۲۳:۱۳
عزیزم تو درک درستی نسبت به کار وزارت نفت نداری پس لطفا صحبت الکی نکنید
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۰۸:۴۳
متاسفانه همان بخشنامه آذر ماه 93 که با کلی تلاش بایگانی شد کم نبود که دود فیشهای قصه های جدید هم به آن اضافه شد و نمیدانیم آخر شیخ الوزرایی که انشاالله این دوره آخر تصدی گیریشان باشد خاطره خوشی را در اذهان کارکنان نفت میگذارد یا خیر.هرچند تاکنون اینکار را نکرده است و الاقل حق و حقوق کارکنان زحمتکش و خدمتگذار نفت را بدهد.
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۰۸:۲۶:۴۶
متاسفانه یک چنین بلایی هم سر لکوموتیورانان آوردند،و به علت حقوق های نجومی مدیران راه آهن، به جای افزایش حقوق 12درصدی، 8درصد اضافه شد.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵