داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 100655
 
انتصاب مدیرعامل جدید
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو انتخاب شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲

به گزارش ایسنا، مرتضی بانک – دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی - در حکمی غلامرضا سلیمانی را به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو جایگزین حسین فروزان کرد.

در متن حکم مرتضی بانک آمده است: به استناد ماده (۶) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و با توجه به تفویض اختیار ریاست محترم جمهوری و نظر به سوابق و تجربیات ارزشمندتان به موجب این ابلاغ به عنوان "رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو" منصوب می‌شوید.

تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، اجرای برنامه‌های هدفمند در راستای پیاده سازی شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، برنامه‌ریزی و مدیریت بهینه به منظور گسترش و تسهیل تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، انتقال فناوری‌های پیشرفته در راستای حمایت از تولید ملی، حضور فعال در بازارهای جهانی و عرضه محصولات تولیدی منطقه، ارتقاء اشتغال و افزایش مشارکت جامعه محلی در برنامه‌های توسعه و پیشرفت منطقه از مهمترین وظایفی است که از جنابعالی انتظار می‌رود ضمن تعامل و هماهنگی با دبیرخانه شورای عالی، اعضای محترم هیات مدیره سازمان و بهره‌گیری از تجارب مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی موفق در دنیا در انجام آن نهایت مساعی لازم را معمول دارید.

به گزارش ایسنا، حسین فروزان در سال ۱۳۹۲ از سوی اکبر ترکان – دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی – به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو منصوب شده بود.

این در حالی است که در آبان‌ماه سال گذشته پرونده‌ای در ارتباط با تخلفات مختلف در منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو از سوی مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه ارجاع شد.

از جمله مواردی مهم این پرونده مغایرت در میزان کالاهای مسافری نحوه‌ی واگذاری املاک و زمین در حوزه‌های مختلف، تغییر کاربری اراضی، تخلف در طراحی سازه و سقف فضای اجرای اسکلت و پوشش سقف ترمینال و موضوع اخذ عوارض بود.

گفتنی است؛ محسن عرب باغی - مدیرعامل وقت منطقه ازاد تجاری – صنعتی ارس – که در دی‌ماه سال گذشته از این سازمان رفتنی شد در گفت‌وگویی با ایسنا در آن زمان اعلام کرد که به وی پیشنهاد مدیرعاملی منطقه آزاد ماکو ارائه شده، اما حاضر به قبول این سمت نشده است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵