داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87055
 
توضیح واعظی درباره فیبر نوری و آنتن‌دهی موبایل
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت می‌خواهند از فیبر نوری استفاده کنند باید بخشی از درآمد خود را به مخابرات بدهند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت می‌خواهند از فیبر نوری استفاده کنند باید بخشی از درآمد خود را به مخابرات بدهند.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در گفت‌وگو با «خانه ملت»، درباره آنتن‌دهی خطوط تلفن همراه، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته خطوط ایرانسل در آنتن‌دهی مشکلی ندارد، اما اپراتور همراه اول در آنتن‌دهی خطوط اندکی دچار اشکال است که به دلیل تغییر BTS در حال توسعه آنتن‌دهی بوده و قول مساعد داده که هرچه سریعتر و ظرف دو ماه آینده مشکلات آنتن‌دهی رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای گسترش شبکه آنتن‌دهی خطوط تلفن همراه در مترو باید برنامه‌ریزی جداگانه انجام شود.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که "برخی خطوط تلفن ثابت فیبر نوری است و کاملاً از سر اجبار مشترک مخابرات هستند"، ادامه داد: هفته گذشته نشستی بین شرکت مخابرات و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت برگزار شد، لذا وزارت ارتباطات به دنبال ایجاد توافقی در این زمینه است، تا مشکلات مشترکان رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بر اساس این توافق اگر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت می‌خواهند از فیبر نوری استفاده کنند باید بخشی از درآمد خود را به مخابرات بدهند تا این محدودیت از بین برود و نتایج آن طی هفته آینده مشخص می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵