کد مطلب: 105173
 
ژاپنی ها خواستار واردات نفت از ایران
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
رئیس انجمن عمده فروشان نفت ژاپن از دولت این کشور خواست به منظور معاف شدن از اعمال تحریم خرید ایران، مصرانه به مذاکرات با ایالات متحده آمریکا ادامه دهد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیون 'ان.اچ.کی' ژاپن روز شنبه در گزارشی اعلام کرد 'تاکاشی تسوکیئوکا' رئیس انجمن نفت خام ژاپن در جمع خبرنگاران گفته است ژاپن از نظر منابع طبیعی فقیر است و به شدت به نفت خام ایران به عنوان یکی از تامین کنندگان نفت این کشور نیاز دارد.
وی اضافه کرد این غیرمنطقی است که ژاپن تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار گیرد و از دولت خواست که از آمریکا بخواهد تا ژاپن را از این منع واردات معاف سازد.
او گفت اگر دولت ژاپن نتواند تا پایان ماه شهریور طرف آمریکایی را متقاعد سازد، شرکت های ژاپنی باید به جای ایران از کشورهای دیگر نفت خریداری کنند.
مقامات آمریکایی بعد از خروج این کشور از برجام اعلام کرده اند خریداران نفت خام ایران باید تا چهارم نوامبر (13 آبان 1397) واردات نفتی خود از ایران را پایان دهند، در غیر این صورت مشمول تحریم ثانویه آمریکا خواهند شد.
تعلیق تحریم های نفتی که از زمان خروج آمریکا از برجام و عهدشکنی رییس جمهوری این کشور اعلام شد، تا 13 آبان ادامه می یابد.
تحریم های ثانویه آمریکا علیه طرف های خریدار نفت خام از ایران که مغایر قوانین تجارت بین المللی است، موجب واکنش منفی کشورهای مختلف شده به طوری که تعدادی از کشورها در صدد مستثنی شدن خود هستند و برخی از کشورها نیز اعلام کرده اند که آن را اجرا نخواهند کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵