کد مطلب: 85787
 
دیدار سفیر ایران با وزیر نفت ساحل عاج
 
«منصور شکیب مهر» سفیر ایران در ساحل عاج با وزیر نفت و انرژی این کشور در ابیجان دیدار و دو طرف زمینه‌های توسعه روابط دو جانبه را بررسی کردند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
«منصور شکیب مهر» سفیر ایران در ساحل عاج با وزیر نفت و انرژی این کشور در ابیجان دیدار و دو طرف زمینه‌های توسعه روابط دو جانبه را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، شکیب مهر چهارشنبه شب در دیدار با تیری تانوه گفت: تهران آمادگی لازم را برای توسعه روابط اقتصادی در حوزه‌های مختلف با دیگر کشورها دارد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌های دو جانبه استقبال می کند.
نماینده دستگاه دیپلماسی ایران در ابیجان اظهار کرد: تهران در حوزه‌های مختلف نفت، گاز، برق، ساخت نیروگاه و انرژی‌های تجدیدپذیر، از دانش لازم برخوردار است و می تواند این تجربیات را در اختیار ساحل عاج و دیگر کشورها قرار دهد.
شکیب مهر سابقه و قدمت صنعت ملی نفت ایران و جایگاه کشورمان به لحاظ ذخایر اثبات شده نفت و گاز در جهان، بهره مندی از دانش بومی و اتکاء به توان داخلی را عامل پیشرفت در بسیاری از حوزه‌های انرژی دانست و از تبادل هیات در سطوح مختلف استقبال کرد.
تانوه وزیر نفت و انرزژی ساحل عاج نیز با تبریک برگزاری انتخابات پرشور، انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی و مشارکت بالای رای دهندگان، گفت: در آینده نزدیک برنامه کاری مشترکی را در خصوص مناسبات دو کشور در حوزه‌‌های یاد شده ارائه خواهیم کرد.
وی اظهار کرد، ساحل عاج علاقه‌مند خرید نفت خام از ایران است و تمایل دارد در زمینه گاز نیز همکاری داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵