داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103742
 
اقتصاد روسیه در مسیر رشد
 
در سه ماهه نخست امسال اقتصاد روسیه رشدی ۱.۳ درصدی را تجربه کرد که ۰.۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل به شمار می رود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵

در سه ماهه نخست امسال اقتصاد روسیه رشدی ۱.۳ درصدی را تجربه کرد که ۰.۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل به شمار می رود.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، این رشد بیشتر ناشی از رشد در بخش‌های مالی و بیمه، املاک و افزایش تولیدات معدنی و صنعتی بوده است. نرخ رشد بخش مالی و بیمه در این مدت ۵.۹ درصد بوده است که ۰.۶ درصد بیشتر از سه ماهه پایانی سال قبل است، رشد بخش املاک نیز ۳.۹ درصد بوده است که به نسبت رشد ۲.۴ درصدی سه ماهه قبل رشدی چشم گیر به شمار می رود. با این حال هزینه های امنیتی ۲.۸ درصد افزایش داشته است و رشد بخش خرده فروشی همان رشد ۳.۶ درصدی سه ماهه پایانی سال باقی مانده است.

رشد بخش حمل و نقل از ۱.۱ درصد در سه ماهه پایانی سال به ۰.۹ درصد کاهش یافته است، اما بیشترین کاهش‌ها مربوط به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات بوده است که به ترتیب از ۷ درصد و ۳.۴ درصد به ۰.۳ درصد و ۰.۶ درصد کاهش یافته است.

طبق آمارهای منتشره، عملکرد اقتصاد روسیه در حوزه تولیدات صنعتی بهبودی مشهود داشته است: فعالیت‌های تولیدی از رشد منفی ۲.۸ درصدی سه ماهه قبل به رشد ۱.۹ درصد رسیده اند و تولیدات معدنی نیز از رشد منفی ۰.۹ درصدی به رشد ۰.۷ درصدی رسیده‌اند.

با این حال رشد تمامی بخش های اقتصاد روسیه ثبت نبوده است و بخش کشاورزی، آبخیزداری و ماهیگیری رشد منفی ۰.۱ درصدی داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵