داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85560
 
بررسی عمر مقره های الکتریکی
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور دستگاه بررسی عمر مقره های الکتریکی در محیط چند تنشی در بوشهر ساخته شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور دستگاه بررسی عمر مقره های الکتریکی در محیط چند تنشی در بوشهر ساخته شد.
به گزارش ایرنا، امرالله پاراد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: عمده هدف ساخت این دستگاه بررسی میزان عمر کاری مقره ها (از اجزای مهم شبکه های فشار قوی است که برحسب ولتاژ مورد استفاده و شرایط محیطی از نظر آلودگی و رطوبت، شکل خاصی به خود می گیرد) در شرایط بحرانی است.
وی بیان کرد: این دستگاه به نحوی طراحی شده که امکان اعمال همزمان رطوبت، دما، آلودگی محیطی (مه نمکی)، باران مصنوعی و اعمال ولتاژهای بالا تا 24 کیلوولت را داشته باشد.
پاراد یادآور شد: دستگاه بررسی عمر مقره های الکتریکی در محیط چند تنشی مطابق با استاندارد 62730 آی ای سی طراحی شده و از مزیت های قابل توجهی برخوردار است.
وی گفت: امکان افزایش و کنترل دقیق دما تا حداکثر 50 درجه سانتیگراد با کمک المنت های الکتریکی، امکان تعیین و افزایش درصد رطوبت در حین تست تا 95 درصد، ایجاد شرایط دمایی کامل یکنواخت درون محفظه تست با کمک فن های موجود در دستگاه، امکان شبیه سازی شرایط آلوده جوی به شکل کامل یکنواخت و با هر میزان آلودگی از جمله مزیت های دستگاه طراحی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر ادامه داد: امکان مانیتورینگ داخل دستگاه به شکل 24 ساعته با ضبط تصویر ویدیویی، اعمال ولتاژ متغیر تا 24 کیلو ولت به شکل پایدار برای زمان طولانی از دیگر قابلیت های دستگاه بررسی عمر مقره های الکتریکی در محیط چند تنشی است.
وی گفت: امکان عکسبرداری از لحظه در هم شکستن مقره، تعیین دقیق عمر مقره با دقت ثانیه، شبیه سازی شرایط تابش نور خورشید با کمک لامپ یو وی، شبیه سازی شرایط باران مصنوعی در درون محفظه از جمله مزیت های دستگاه بررسی عمر مقره های الکتریکی در محیط چند تنشی به شمار می رود.
پاراد یادآور شد: این دستگاه هم اکنون بطور آزمایشی در استان بوشهر بکار گرفته شده و با موفقیت آمیز بودن در مناطق دارای تشابه آب و هوایی با استان بوشهر نیز به کار گرفته خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵