داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105307
 
قیمت گوشت قرمز افزایش یافت
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با روند رو به رشد قاچاق دام زنده و خروج آن از کشور با کمبود دام مواجه هستیم که باید تدابیری برای این کمبود دام و جلوگیری از خروج آن اندیشیده شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با روند رو به رشد قاچاق دام زنده و خروج آن از کشور با کمبود دام مواجه هستیم که باید تدابیری برای این کمبود دام و جلوگیری از خروج آن اندیشیده شود.

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص قیمت گوشت اظهار کرد: قیمت گوشت نسبت به هفته گذشته حدود هزار تومان افزایش داشته است و با نزدیک شدن به عید قربان پیش بینی می‌شود با وضع موجود قیمت گوشت بازهم افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما نگران شرایطی هستیم که بر گوشت قرمز حاکم شده است. با روند رو به رشد قاچاق دام زنده و خروج آن از کشور ما با کمبود دام مواجه می‌شویم. این خروج بی‌رویه دام موجب صدمه به تولیدات داخلی شده است.

ملکی در رابطه با کمبود دام برای عید قربان تصریح کرد: ما امیدواریم که کمبودی نداشته باشیم اما افزایش قیمت حتما خواهیم داشت که به خاطر کمبود دام است. باید تدابیری برای این کمبود دام و جلوگیری از خروج آن اندیشیده شود.

وی درباره قیمت گوشت گوسفندی در بازار گفت: در حال حاضر مغازه‌داران این گوشت را حدود 47هزار و 500 تا 48 هزار و 500 تهیه می‌کنند.

ملکی ادامه داد: ورود دام زنده به میادین تهران کم است چرا که دامداران گوسفندان را برای عید قربان ذخیره می‌کنند. از سوی دیگر خروج دام از منطقه غرب کشور بالا است که همین عوامل باعث افزایش قیمت گوشت خواهد شد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تاکید کرد: قاچاق دام شامل دام سنگین هم می‌شود و قیمت این دام در کشور افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵