کد مطلب: 32720
 
معاون وزیر نفت
تولید گازوییل یورو ۴ آغاز شد
 
عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی روز سه شنبه در گفت وگویی با تشریح روند بهبود کیفیت نفت گاز توزیعی در کشور، اظهار داشت: در شهر مشهد نیز توزیع گازوییل یورو ۴ آغاز می شود که این اقدام نقش زیادی در کاهش آلایندگی این شهر خواهد داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۷
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته، بهبود کیفیت گازوییل توزیعی آغاز شده است، افزود: در اواخر سال ۱۳۹۲، واحد گوگرد زدایی از نفت گاز در پالایشگاه اراک راه اندازی شد و کیفیت نفت گاز تولیدی این پالایشگاه بهبود یافت.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در ۲ سال گذشته این واحد آماده بهره برداری بود، اما به علت همکاری نکردن شرکت خارجی سازنده کمپرسورهای این واحد، راه اندازی با تاخیر مواجه شده بود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: ما با تلاش متخصصان و کارشناسان داخلی مشکل کمپرسور رفع و بدین ترتیب تولید گازوییل یورو ۴ آغاز شد.

کاظمی با بیان اینکه نفت گاز تولیدی در پالایشگاه تهران نیز دارای استاندارد یورو ۵ است، اظهار داشت: ۱۲ میلیون لیتر نفت گاز در پالایشگاه شازند اراک و ۱۲ میلیون لیتر نیز در پالایشگاه تهران تولید می شود.

وی گفت: شهرهای تهران، کرج و اراک تحت پوشش نفت گاز یورو ۴ قرار گرفته اند که این امر باعث کاهش گوگرد و آلودگی هوای این شهرها شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، افزود: با ارتقا کیفیت گازوییل، گوگرد آن از ۱۰ هزار ppm به زیر ۵ هزار ppm کاهش یافته است.

پیش از این نیز شهر تهران و کلانشهرهای اراک و کرج به طور کامل تحت پوشش بنزین یورو ۴ و پاک قرار گرفته بودند.

منبع: ایرنا
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵