کد مطلب: 109024
 
پایداری روند انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی در منطقه خوزستان
 
مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان گفت: با وجود حجم سیلاب و خرابی‌ها، انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی در منطقه خوزستان بدون هیچ مشکلی استمرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از شانا، در نشست ستاد پشتیبانی مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت :خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی کارکنان منطقه و با وجود آب‌گرفتگی برخی تاسیسات و مراکز انتقال نفت منطقه، خوشبختانه تاکنون عملیات انتقال نفت و فرآورده متوقف نشده است.
وی با اشاره به اینکه حدود یک‌هزار و ۲۵۰ کیلومتر خط لوله ۶ تا ۳۰ اینچ در منطقه خوزستان وجود دارد که عمده آنها زیر زمین هستند، به محض وقوع سیلاب اقدام‌های اولیه برای محافظت از تاسیسات و ترمیم خطوط لوله که در چند نقطه دچار شکستگی شده بود، انجام شد.
مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان ضمن قدردانی از یاری‌رسانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و بسیج شهید تندگویان گفت: مرکز انتقال نفت ما در جاده اندیمشک- اهواز به دلیل آب‌گرفتگی بسته شده بود، مرکز دیگری در یک کیلومتری جایگزین شد.
کیهان پور تاکید کرد: خوشبختانه هم‌اکنون خطوط لوله انتقال فرآورده در منطقه به‌طور کامل و حتی ایستگاه‌های بین المللی نیز فعال هستند و مقدار مصرف سوخت، با سوخت‌رسانی. مستمر با خطوط لوله از حالت عادی در استان نیز بیشتر است.
وی درباره مقابله با آب‌گرفتگی مرکز انتقال نفت شهید چمران افزود : با احداث سیل‌بندی به ارتفاع ۳ متر در اطراف این مرکز از ورود آب که از ۷۰ تا یک و نیم متر ارتفاع دارد، جلوگیری شده و عملیات انتقال و پمپاژ نفت از این مرکز با امنیت کامل ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵