داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 33323
 
کنایه های حسن روحانی به دولت احمدی نژاد
کدام بخش از سخنان رییس جمهور در صداوسیما سانسور شد؟
 
سخنان اخیر رییس جمهور در سفر به استان چهارمحال و بختیاری، صریح ترین موضع گیری دکتر حسن روحانی درباره تحریمهای نفتی در دولت گذشته و آثار به جای مانده از آن محسوب می شود. اما مهمترین بخش از سخنان روحانی، که اشاره ای به تحریمهای نفتی داشت در صدا و سیما سانسور شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
سخنان اخیر رییس جمهور در سفر به استان چهارمحال و بختیاری، صریح ترین موضع گیری دکتر حسن روحانی درباره تحریمهای نفتی در دولت گذشته و آثار به جای مانده از آن محسوب می شود. اما مهمترین بخش از سخنان روحانی، که اشاره ای به تحریمهای نفتی داشت در صدا و سیما سانسور شد تا همچنان شاهد برخورد سلیقه ای صدا و سیما با سخنان شخص اول اجرایی کشور باشیم.
به گزارش نکونیوز، مهمترین بخش از سخنان رییس جمهور جایی بود که به صراحت اعلام کرد "با بی‌عقلی‌ها چه کردیم؟ می‌گویند چه دارد آن کس که عقل ندارد و چه ندارد آن کسی که عقل دارد. با بی‌عقلی‌ها کاری کردند آنها بیایند نفت ما را تحریم
سخنان روحانی ناظر بر ادعاهای رییس دولت گذشته بود که در پاسخ به تحریمها ادعا می کرد که ما تحریمها را دور می زنیم اما پس از شدت گرفتن تحریمها، بارها در مصاحبه های تلویزیونی خود از شرایط سخت دولت در قبال تحریمها سخن گفت
کنند. اقتصاد مقاومتی برای این است که هیچ ابرقدرتی هوس تحریم به سرش نزند و این کار شدنی است." دکتر روحانی ادامه داد: "تحت نام دور زدن تحریم‌ها، نفت را دادند به عده‌ای بردند و خوردند و ملت ایران را دور زدند و این بازی‌هایی که بعضی‌ها در می آورند و می‌گویند فلان جا رانت شد برای پوشاندن این رسوایی‌هاست. ما قصد دعوا با کسی را نداریم باید مردم بدانند که در سال‌های گذشته بر آنها چه گذشته است؟" البته بخش بعدی سخنان روحانی درباره اقتصاد مقاومتی سانسور نشد اما این بخشهای مهم که حاوی نکات جالبی بود از منظر مخاطبان تلویزیونی دور ماند.
سخنان روحانی ناظر بر ادعاهای رییس دولت گذشته بود که در پاسخ به تحریمها ادعا می کرد که ما تحریمها را دور می زنیم اما پس از شدت گرفتن تحریمها، بارها در مصاحبه های تلویزیونی خود از شرایط سخت دولت در قبال تحریمها سخن گفت و فراموش کرد که زمانی خطاب به غربیان گفته بود آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان پاره شود. فاجعه ای که با عنوان دور زدن تحریمها توسط بابک زنجانی به بهانه فروش نفت ایران در بازارهای جهانی رخ داد، تنها گوشه ای از عملکرد دولت قبل در مقابل تحریمها است. البته آن بخش از سخنان رییس جمهور که بیان کرد :" با بی‌عقلی‌ها کاری کردند آنها بیایند نفت ما را تحریم کنند" نشان از پیامدهای بسیار سخت تحریم برای صنعت نفت ایران به طور خاص و اقتصاد ایران به طور عام دارد. اما گویا هنوز هم مردم باید از آنچه در دولت گذشته بر سر اقتصاد و نفت کشور آمد و دکتر حسن روحانی از آن با عنوان "بی عقلی ها" و "خوردن و بردن نفت تحت نام دور زدن تحریمها" یاد کرد بی خبر بمانند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵