کد مطلب: 66534
 
افت دوباره قیمت نفت
 
قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت انتظار برای افزایش تدریجی تولید نفت ماسه‌ای کانادا به 45.53 دلار در هر بشکه کاهش یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت انتظار برای افزایش تدریجی تولید نفت ماسه‌ای کانادا به 45.53 دلار در هر بشکه کاهش یافت.


به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت انتظار برای افزایش تدریجی تولید نفت ماسه‌ای کانادا و همچنین رکورد ذخایر نفت به ویژه در آمریکا، کاهش یافت.

درگیری ادامه‌دار تولیدکنندگان نفت در غرب آسیا برای کسب سهم بازار در این قاره نیز بر قیمت‌ها اثر گذاشته است و اثر کاهش تولید و اختلال در سراسر جهان را خنثی کرده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال 45.53 دلار فروخته شد درحالی‌که نفت خام آمریکا با 3 سنت کاهش 44.63 دلار در هر بشکه معامله شد.

بانک ای‌ان‌زد اعلام کرد با کم شدن نگرانی‌ها در مورد اختلال بیشتر در تولید نفت کانادا به دنبال بازگشت تولیدکنندگان به فعالیت هایشان، افزایش‌های اخیر در قیمت‌ها محدود شد.

شرکت‌های تولید نفت ماسه‌ای در اطراف فورت مک‌موری، قطب انرژی کانادا، فعالیت‌های خود را در روز سه شنبه آغاز کردند.

مقامات استانی و صنعتی گفتند تولید بیشتر بخش‌های این ناحیه به زودی افزایش می‌یابد. تاسیسات شمال فورت مک‌موری بیشتر به علت وجود دود فراوان بسته شدند تا به علت آتش‌سوزی.

از طرفی موسسه آمریکن پترولیوم دیروز اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 6 ماه می 3.45 میلیون بشکه در روز افزایش یافته و به 543.1 میلیون بشکه در روز رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵