داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103697
 
افزایش تورم در منطقه یورو
 
نرخ تورم منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به می به ۱.۹ درصد رسید که در مقایسه با ۱.۳ درصد آوریل، بیش از ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹

نرخ تورم منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به می به ۱.۹ درصد رسید که در مقایسه با ۱.۳ درصد آوریل، بیش از ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا، در همین مدت، نرخ تورم در اتحادیه اروپا ۲ درصد بوده است که آن هم نسبت به ۱.۵ درصد ماه اوریل افزایش یافته است. کمترین نرخ تورم در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به ایرلند با ۰.۷ درصد و یونان با ۰.۸ درصد بوده است. از سوی دیگر بیشترین نرخ تورم نیز در رومانی با ۴.۶ درصد و استونی با ۳.۱ درصد مشاهده شده است. در مقایسه با ماه قبل، تورم در ۲۶ کشور از ۲۸ کشور عضو افزایش داشته است.

بیشترین افزایش قیمت ها مربوط به بخش خدمات با ۰.۷۲ درصد افزایش، انرژی با ۰.۵۸ درصد افزایش، غذا و نوشیدنی با ۰.۵ درصد افزایش و کالاهای صنعتی با ۰.۰۸ درصد افزایش بوده است.

نرخ تورم در کشورهای ایرلند، یونان، دانمارک، ایتالیا، قبرس، فنلاند، لهستان، پرتغال، مالت و کرواسی کمتر از متوسط منطقه یورو بوده است و نرخ تورم در اقتصادهای بزرگ چون فرانسه و آلمان از متوسط بیشتر بوده است.

به جز ایسلند با تورم صفر درصدی، نرخ تورم در تمامی کشورهای عضو مثبت بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵