کد مطلب: 38409
 
افزایش خطوط لوله نفت و فرآورده کشور
 
دو خط لوله جدید سروستان- سعادت آباد-شیراز و دالان-شیراز در منطقه فارس به خطوط لوله نفت و فرآورده کشور افزوده شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۷
دو خط لوله جدید سروستان- سعادت آباد-شیراز و دالان-شیراز در منطقه فارس به خطوط لوله نفت و فرآورده کشور افزوده شد.

مدیرعامل شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: خط لوله سروستان-سعادت آباد به شیراز آماده تحویل است و خط لوله دالان به شیراز مدتی قبل به بهره برداری رسید.

عباسعلی جعفری نسب افزود: هم اکنون در صددیم که متناسب با افزایش فعالیتهای جدید، نیروهای انسانی آن را هم در بخش فنی و هم در بخش عملیاتی افزایش دهیم.

وی درباره پایداری و نگهداری خطوط لوله با اشاره به عملیات پیگرانی هوشمند در خط لوله نفت گچساران به شیراز گفت: سطح داخلی لوله ها در پیگرانی هوشمند به طور کامل اسکن شده و هر نوع خوردگی داخلی و خارجی آن مشخص خواهد شد.

او با بیان این که متناسب با نتایج، برنامه تعمیراتی اجرا می شود، اظهار کرد: خوشبختانه در این خط برخی از قطعات فرسوده تعویض و برخی نیز تعمیر شده و در صورت نیاز این خط در فاز جدید یکبار دیگر پیگرانی خواهد شد.

به گفته وی از ١٤ هزار کیلومتر خط موجود، ٩ هزار کیلومتر آن پیگرانی هوشمند و هم اکنون عمیلیات پیگرانی هوشمند ٦ هزار و ٥٠٠ کیلومتر دیگر نیز در حال انجام است.

خرید هزار میلیارد ریال خرید داخلی و ده میلیون دلار خرید خارجی در سال گذشته

مدیر عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در مورد تعمیر و یا نوسازی مراکز انتقال نفت نیز گفت: کار تعویض توربینهای قدیمی با توربینهای جدید گازی در حال انجام است.

جعفری نسب افزود: تنها در سال گذشته صد میلیارد تومان خرید داخلی و حدود ده میلیون دلار خرید خارجی داشتیم و این نشانگر آن است که تحریم را تهدید ندانسته و تبدیل به فرصت کرده ایم.

او اعلام کرد: هم اکنون بیش از ٧٠ درصد اقلام مصرفی ساخت داخل کشور است، ضمن آن که بیشتر تابلوهای برق ترانسها و برخی ماشین آلات نیز داخلی سازی شده است.

به گفته این مقام مسئول این در حالی است که تا پیش از انقلاب در این صنعت عمده تجهیزات و وسایل مورد نیاز از خارج از کشور تامین می شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵