داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 78559
 
۵ فصل اصلی برنامه محرومیت‌زدایی
 
رییس بنیاد علوی با بیان این‌که این بنیاد علوی اصلی‌ترین هدف خود را برنامه‌ریزی کلان جهت محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف کشور قرار داده، اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته در پنج محور مختلف برنامه‌ریزی‌های جدی برای بهبود اوضاع مناطق محروم به کار گرفته شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵
رییس بنیاد علوی با بیان این‌که این بنیاد علوی اصلی‌ترین هدف خود را برنامه‌ریزی کلان جهت محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف کشور قرار داده، اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته در پنج محور مختلف برنامه‌ریزی‌های جدی برای بهبود اوضاع مناطق محروم به کار گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، موسی برزگری در نشست خبری، اظهار کرد: در حوزه نخست موضوع توانمندسازی اقتصادی پیگیری شده است در این زمینه تلاش شده با ارائه‌ی برنامه‌هایی هدفمند که توسعه و توانمندی را محور اصلی قرار دهد کمک‌های جدی به این مناطق صورت گیرد.

وی از بهداشت و سلامت به عنوان یکی‌دیگر از محورهای اصلی این برنامه یاد کرد و گفت: کمک به بیماران و در نظر گرفتن برنامه‌های اقتصادی حمایت از آنها یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها در این حوزه بوده است. در این بین طرح سلامت مادران به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها در این عرصه اجرایی شده و پیگیری آن در دستور کار است.

رییس بنیاد علوی ادامه داد: پیگیری مسائل آموزشی، بهبود شرایط سرمایه انسانی و در نظر گرفتن خدمات حمایتی دیگر بخش‌های این برنامه کلان را در بر می‌گیرد که می‌تواند در آینده نزدیک تاثیرات بلندمدت خود را نشان دهد.

برزگری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای اجرای طرح توسعه قلعه گنج توضیح داد: این منطقه که در مرز مشترک استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان قرار دارد به عنوان طرحی کلان در چارچوب محرومیت‌زدایی از مناطق محروم در دستور کار قرار دارد که بنیاد علوی به عنوان نهادی از زیرمجموعه بنیاد مستضعفان کار در این زمینه را پیگیری می‌کند.

وی درباره‌ی همکاری‌های صورت گرفته میان بنیاد مستضعفان و استانداری‌های سراسر کشور توضیح داد و گفت: براین اساس برای هر استان با همکاری یکی از مجموعه‌های بانکی کشور اعتبارات ۲۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که هر کارآفرین می‌تواند تا سقف دو میلیارد تومان وام دریافت کند.

رییس بنیاد علوی ادامه داد: در این چارچوب اگر که سود وام ۱۸ درصد باشد پنج درصد هزینه‌ را بنیاد مستضعفان را و پنج درصد دیگر را استانداری تقبل می‌کند تا وام نهایی به کارآفرین با سود هشت درصدی اعطا شود.

برزگری خاطر نشان کرد: این طرح در سه استان شمالی برای تاسیس مزارع پرورش خاویار اجرایی شده و با نظارت مرحله به مرحله نحوه‌ی تخصیص این منابع رصد خواهد شد تا کار به طور جدی به محرومیت‌زدایی منجر شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵