کد مطلب: 108151
 
هند باید به واردات نفت ایران ادامه دهد
 
شاشی تارور، عضو پارلمان هند اظهار کرد این کشور باید اقداماتی برای ادامه واردات نفت ایران در برابر تحریم‌های آمریکا انجام دهد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱

شاشی تارور، عضو پارلمان هند اظهار کرد این کشور باید اقداماتی برای ادامه واردات نفت ایران در برابر تحریم‌های آمریکا انجام دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری پی تی آی، این عضو پارلمان هند گفت: نفت ایران ارزانی‌ترین نفتی است که هند می‌تواند خریداری کند.

وی گفت: هر کشور یا شرکتی که تحریمهای آمریکا را نقض کند، هدف تحریم قرار می‌گیرد اما اتحادیه اروپا موضع جمعی اتخاذ و اعلام کرده در حال کار روی مکانیزمی برای تجارت با اروپا با وجود تحریم‌های آمریکا با استفاده از یورو به جای دلار است.

تارور که رییس کمیته امور خارجی پارلمان هند است، گفت: جالب خواهد بود ببینیم این مکانیزم چگونه کار می کند و آیا راهی برای کشوری مانند هند وجود دارد. برای ما نفت ایران ارزان‌ترین و راحت‌ترین نفتی است که می‌توانیم خریداری کنیم.

به گزارش ایسنا، یک منبع دولتی هند اعلام کرد با وجود این‌که اکثر پالایشگاه‌های هندی واردات نفت خود از ایران را در آستانه بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران کاهش داده‌اند اما دولت هند از پالایشگاه‌های این کشور نخواسته است واردات نفت ایران را متوقف کنند.

با وجود خرید کمتر پالایشگاه‌های هندی، ایران در اوت همچنان سومین صادرکننده بزرگ نفت به هند باقی ماند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵