کد مطلب: 38058
 
پایان اعتصاب کارگران لوله صفا
 
درهای کارخانه لوله و نورد صفا در ساوه بعد از گذشت ۱۸ روز به روی نزدیک به یکهزار کارگر اعتصابی این واحد تولیدی باز شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۹


درهای کارخانه لوله و نورد صفا در ساوه بعد از گذشت ۱۸ روز به روی نزدیک به یکهزار کارگر اعتصابی این واحد تولیدی باز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران لوله و نورد صفا صبح امروز (شنبه ۱۷ آبان) با باز شدن درهای کارخانه و در پی وعده‌های کارفرما به اعتراض صنفی‌شان پایان داده و به کار بازگشته‌اند.

بر اساس این گزارش، کارفرما وعده داده است حقوق کارگران را از این پس در روز پنجم هر ماه پرداخت کند. او در عین حال وعده داده که سه ماه حقوق معوقه کارگران را به شرط افزایش ظرفیت تولید کارخانه به بالای ۵۰ درصد و ۱۸ ماه بیمه معوقه آنان را از طریق رایزنی با سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

گفتنی است کارفرما چهارشنبه هفته گذشته (۱۴ آبان) حقوق تیر ماه کارگران پرداخت کرده بود اما کارگران همچنان حقوق ماه‌های مرداد، شهریور و مهر را طلبکارند.

به گفته منابع کارگری ایلنا، مشکلات کارگران لوله و نورد صفا فقط به تعویق حقوق و بیمه خلاصه نمی‌شود و کارفرما بیش از دو سال است که از ارائه کفش و لباس کار به کارگران خودداری می کند.

لازم به ذکر است بیش از یکهزار کارگر لوله و نورد صفا از تاریخ ۲۷ مهر در اعتراض به تعویق سه ماه حقوق و ۱۸ ماه بیمه دست از کار کشیده بودند. کارفرما در واکنش به تشدید اعتراضات از دو روز بعد از آغاز اعتصاب درهای کارخانه را به روی کارگران بسته بود.

یکی از کارگران در آن زمان به ایلنا گفته بود: علاوه بر تعویق حقوق کارگران در ماهای تیر، مرداد و شهریور بیمه کارگران نیز از سال گذشته واریز نشده است. از طرفی کارفرما در سال ۹۲ فقط ۳۰ درصد از بیمه کارگران را در سه ماه اردیبهشت، خرداد و تیر به تامین اجتماعی پرداخت کرده است و در سال جاری به جز دادن یک فقره چک بابت بیمه تیر ماه، بیمه مابقی ماهای سالهای ۹۲ و ۹۳ را به تامین اجتماعی بدهکار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵