کد مطلب: 106487
 
نشست چشم انداز ایران و کره جنوبی
 
نشست چشم انداز روابط ایران و کره جنوبی با هدف بررسی ظرفیت های بازار ایران پس از خروج آمریکا از برجام امروز (شنبه) با حضور مسئولان و مقامات تجاری دو کشور در گیدونگ کره جنوبی برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
نشست چشم انداز روابط ایران و کره جنوبی با هدف بررسی ظرفیت های بازار ایران پس از خروج آمریکا از برجام امروز (شنبه) با حضور مسئولان و مقامات تجاری دو کشور در گیدونگ کره جنوبی برگزار شد.
به گزارش ایرنا سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی در این نشست، روابط ایران و کره جنوبی را تاریخی و دوستانه توصیف کرد و افزود: شرکت های کره ای به دلیل حضور طولانی در بازار ایران، نام نیکی از خود برجای گذاشته اند.
'محمد حسن طاهریان' تصریح کرد: رشد قابل توجه مبادلات تجاری دو کشور در ماه های گذشته حاصل تلاش شرکت های کوچک و متوسط کره ای است.
وی با تاکید بر اینکه کشورهای چین، هند، روسیه و ترکیه برای حضور در فضای اقتصادی ایران با یکدیگر رقابت می کنند، به شرکت های کره ای توصیه کرد به فعالیت های خود در بازار ایران ادامه داده و از خروج از بازار ایران در شرایط کنونی خودداری نمایند.
وی بازگشت این دسته از شرکت ها به بازار ایران در صورت خروج را دشوار ارزیابی کرد.
سخنرانان ژاپنی این مراسم نیز ضمن تاکید بر جذابیت های حضور در بازار ایران، خروج آمریکا از برجام را نقض یکجانبه این توافق بین المللی عنوان کردند و مخالفت خود را با اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام داشتند.
این همایش با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و کره جنوبی و با همکاری اتحادیه شرکت های کوچک و متوسط منطقه گیدونگ کره جنوبی برگزار شد.
این سمینار با هدف شفاف سازی فضای همکاری شرکت های کره ای با طرف های ایرانی و اطلاع رسانی در خصوص نحوه ادامه کار در بازار ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام برگزار شد.
در پایان این نشست، شرکت های کره ای مسایل و مشکلات خود را در خصوص همکاری با طرف های ایرانی بررسی کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵