کد مطلب: 108412
 
نفت و وخامت دورنمای اقتصادی
 
قیمت نفت روز چهارشنبه پس از این‌که صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد جهانی را کمتر کرد سقوط کرد؛ این اتفاق همچنین اثرات روانی وقوع طوفان که ۴۰ درصد از تولید خلیج مکزیک آمریکا را کاهش داد را نیز تسکین داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹
قیمت نفت روز چهارشنبه پس از این‌که صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد جهانی را کمتر کرد سقوط کرد؛ این اتفاق همچنین اثرات روانی وقوع طوفان که ۴۰ درصد از تولید خلیج مکزیک آمریکا را کاهش داد را نیز تسکین داد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۱ سنت کاهش یافت و به ۸۴.۷۹ دلار در هر بشکه رسید در حالی که روز سه‌شنبه ۱.۳ درصد افزایش ثبت کرده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۴ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش، به ۷۴.۶۲ دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز سه‌شنبه حدود یک درصد افزایش ثبت کرده بود.

صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه دورنمای رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را مورد بازنگری نزولی قرار داد و نگرانی‌هایی را نسبت به متاثر شدن تقاضا برای محصولات نفتی برانگیخت.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا اقیانوسیه شرکت OANDA، قیمت‌ها با توجه به ضعیف شدن روند رشد اقتصاد جهانی در بهترین موقعیت رشد کرده است.
در این بین، در آمریکا حدود ۴۰ درصد از تولید روزانه نفت در چاه‌های فراساحلی خلیج مکزیک به دلیل تخلیه سکوها و توقف فعالیت در آستانه ورود طوفان مایکل، کاهش یافت.

تولیدکنندگان نفت با نزدیک شدن طوفان به مرکز خلیج مکزیک،  کارکنانشان را از ۷۵ سکوی نفتی تخلیه کردند.

از سوی دیگر، نگرانی‌ها نسبت به کمبود عرضه به بازار جهانی به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران استمرار دارد. طبق آمار نفتکش‌ها و منابع صنعتی، صادرات نفت ایران با فشارهای واشنگتن روی سایر کشورها برای توقف خرید از تهران، در هفته نخست اکتبر کاهش بیشتری پیدا کرد.

براساس گزارش رویترز، انتشار آمار صنعتی و دولتی درباره‌ میزان ذخایر نفت آمریکا هفته جاری به دلیل تعطیلات عمومی روز دوشنبه، یک روز به تاخیر افتاده و گزارش موسسه امریکن پترولیوم روز چهارشنبه و اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵