کد مطلب: 69496
 
دور تازه ای از حیات باشگاه نفت تهران آغاز شد
مدیر آکادمی، تنها نقطه ارتباط باشگاه نفت با نفت
 
با انتقال امتیاز باشگاه نفت تهران، این تیم باسابقه پایتخت وارد دوره تازه ای از حیات خود شده است؛ دوره ای که نامش هنوز نفت است اما از بطن نفت فقط یک نام را در کنار خود دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶
با انتقال امتیاز باشگاه نفت تهران، این تیم باسابقه پایتخت وارد دوره تازه ای از حیات خود شده است؛ دوره ای که نامش هنوز نفت است اما از بطن نفت فقط یک نام را در کنار خود دارد.
به گزارش نکونیوز، از سال گذشته، زمزمه های واگذاری امتیاز باشگاه نفت تهران به دلیل مشکلات مالی وزارت نفت و عدم توانایی آن برای تیمداری تقویت شد و سرانجام با پایان رقابتهای لیگ برتر، این موضوع جنبه عملیاتی به خود گرفت. باشگاه باسابقه ملوان بندرانزلی که به دسته پایینتر سقوط کرده بود خواستار خرید امتیاز باشگاه نفت شدند اما همان دلسوزان باشگاه نفت که چند سال پیش مانع از انتقال این تیم به اراک شده بودند این بار نیز مانع از این انتقال شدند تا سرانجام شرکت بهنام پیشرو کیش که زمانی متقاضی خرید باشگاه پرسپولیس هم بود، امتیاز نفت را خریداری کند و نه تنها نام این تیم، نفت باقی بماند بلکه در تهران نیز حفظ شود.
از روزی که انتقال امتیاز نفت به تیم مدیریتی جدید قطعی شد خیلی زود سرپرست این تیم معرفی و حسین شهریاری به عنوان سرپرست مؤسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت تهران منصوب شد که بر اساس این حکم کلیه اختیارات و مسئولیت‌های مدیرعامل این مؤسسه را به‌عهده خواهد داشت. سپس علی دایی به عنوان سرمربی نفت انتخاب شد. نخستین تمرین تیم فوتبال نفت تهران نیز با سرمربیگری علی دایی ساعت ۱۸ چهارشنبه ۱۶ تیرماه در ورزشگاه تربیت بدنی صاصد برگزار شد. پیش از تمرین نیز مراسم معارفه دایی نیز با حضور مالکین و سرپرست باشگاه نفت در حضور بازیکنان تیم برگزار شد و سرمربی تیم نفت که سایر اعضای کادر فنی نیز در کنار او حضور داشتند دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد.
در پی نارضایتی هایی که در فصل گذشته بین بازیکنان نفت به دلیل عدم دریافت طلب های خود ایجاد شده بود، پس از تشکیل کمیته تسویه حساب موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران که وظیفه تسویه با بازیکنان، کادرفنی و سایر طلبکاران را طبق توافق صورت گرفته در قرارداد واگذاری موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران به شرکت بهنام پیشرو کیش برعهده دارد، روز سه شنبه ۱۵ تیرماه با نیمی از بازیکنان تسویه حساب شد و در هفته جاری نیز با بقیه بازیکنان، اعضای تیم، عوامل باشگاه و سایر طلبکاران بر اساس اطلاع رسانی که از طریق سایت باشگاه انجام خواهد شد، تسویه حساب صورت می گیرد.
از سوی دیگر امروز شنبه ۱۹ تیر ماه، ناصر فریادشیران سرمربی اسبق باشگاه نفت تهران از پیشکسوتان این باشگاه، به عنوان مدیر آکادمی باشگاه نفت تهران منصوب شد. وی برنامه های زیادی را برای تیم های پایه نفت درنظر گرفته است. فریاد شیران قصد دارد از افراد تحصیلکرده ای که حداقل دارای مدرک فوق لیسانس و مدرک مربی گری A باشند در کادرفنی تیم های پایه استفاده کند تا این تیم ها از علم روز و جدید ترین بحث های آموزشی و روانشناسی بهره ببرند. از ورزشگاه های راه آهن اکباتان، خیریه عمل و دانشگاه تهران به عنوان گزینه های محل تمرینات تیم های پایه نام برده می شود. به دلیل اصالت سمنانی مالک جدید باشگاه نفت، قرار است به زودی شعبه ای از آکادمی نفت در سمنان تاسیس شود. همچنین نفتی ها قصد دارند با هماهنگی حجت الله هاشم بیگی یکی از اعضای ستاد بزرگداشت شهدای چوار که در زمین فوتبال به وسیله جنگنده های رژیم بعث به مقام رفیع شهادت رسیدند، شعبه ای از این آکادمی را در این شهر تاسیس کنند. مازندران، گیلان و استان های جنوبی کشور دیگر مناطقی هستند که باشگاه نفت در راستای استعدادیابی و کاهش هزینه های تیمداری در سال های اخیر قصد تاسیس آکادمی را دارد. مالک جدید باشگاه که شرکت بهنام پیشرو کیش و مدیر آن آقای گلرخسار است برای ماندن در فوتبال آمده اند و با خرید باشگاه بیش از قیمت واقعی آن، و همچنین توجه به موضوع آکادمی فوتبال، به نظر می رسد که در صدد انجام کارهای پایه ای برای ماندن هستند؛ کاری که باشگاه نفت در سالهای گذشته با مالکیت وزارت نفت چندان آن را جدی نگرفت.
بدین ترتیب دوره تازه ای از حیات باشگاه نفت تهران آغاز شده است. دوره ای که این باشگاه فقط نام نفت را با خود یدک می کشد و هیچ وابستگی به وزارت نفت ندارد و شاید ناصر فریادشیران مدیر آکادمی باشگاه که از نفتی های قدیمی و پیشکسوتان این باشگاه محسوب می شود تنها نامی است که این روزها نفت جدید را به نفت باسابقه پیوند می دهد. شاید روزی نفت، به خاطر از دست دادن این نام قدیمی حسرت بخورد....
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵