داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 98746
 
حذف جدول ۱۷ در کمیسیون تلفیق
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی از حذف بودجه نهادهای خاص در سال آتی خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی از حذف بودجه نهادهای خاص در سال آتی خبر داد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به حذف جدول 17 از بودجه سال 97 گفت: در سال‌های گذشته دولت مواردی را به عنوان کمک به نهادهای خاص و موسسات غیردولتی آموزشی و فرهنگی ذیل عنوان جدول شماره 17 اختصاص می‌داد که از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال 97 دولت جدولی را که بر اساس آن به نهادهای خاص و موسسات غیردولتی کمک می‌کرد، حذف کرد؛ اما بودجه آنها را در زیرفصل‌های برخی وزارتخانه‌ها قرار داد که پیش از این حدود 200 میلیارد تومان برای کمک به این نهادها در بودجه های سالیانه در نظر گرفته شده است.

**هدایت بودجه نهادهای خاص برای یارانه سود وام مسکن رزمندگان و معلولان
یوسف نژاد ادامه داد: کمیسیون تلفیق براساس بررسی هایی صورت گرفته تشخیص داد که کمک به نهادهای خاص و موسسات غیر دولتی فرهنگی و آموزشی در شرایط کنونی که حاکم بر بودجه است به صلاح نیست، لذا با پیشنهاد نمایندگان و تصویب کمیسیون تلفیق این بودجه حذف شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این بودجه برای سود وام مسکن رزمندگان و معلولان به صورت یارانه اختصاص یافت؛ به گونه ای که 80 درصد به عنوان یارانه سود مسکن به رزمندگان و 20 درصد به عنوان یارانه سود مسکن معلولان اختصاص یافت.
به گزارش خانه ملت، یوسف نژاد عنوان کرد: بنابراین در شرایط فعلی با توجه به مصوبه کمیسیون تلفیق چیزی به عنوان کمک به نهادهای خاص و موسسات غیردولتی آموزش فرهنگی وجود ندارد و بودجه عمرانی آنها در جای خود باقی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵