داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 16007
 
اعلام آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی
 
معاون وزیر صنعت از ذخایر مطلوب کالاهای اساسی خبر داد و گفت: وزارت صنعت به دنبال تخصیص ارز مرجع کالاهای اساسی است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۹
حسن رادمرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره تأمین کالای اساسی اظهار داشت: ذخایر شکر و برنج تا پایان نیمه اول امسال کفاف می‌دهد و به صورت چرخشی در چرخه توزیع عرضه می‌شود.
وی افزود: ماهانه ۱۲۰ هزار تن روغن مورد نیاز کشور است و به جز ذخایر استراتژیک تا ۳ ماه آینده مشکلی در تأمین روغن خام نداریم و می‌توانیم در اختیار کارخانجات روغن‌نباتی قرار دهیم.
معاون وزیر صنعت در خصوص تنظیم بازار گوشت مرغ گفت: بیش از ۲۵ هزار تن مرغ از محل تولید داخلی ذخیره‌سازی شده است و تمام نیاز بازار در ماه مبارک رمضان را از محل ذخایر می‌توانیم تأمین کنیم و هیچ نگرانی بابت افزایش قیمت وجود ندارد.
رادمرد درباره تنظیم بازار گوشت گفت: وضعیت عرضه و تقاضا در بازار گوشت قرمز متعادل است و ما فکر می‌کنیم اگر افزایش تقاضایی در ماه رمضان وجود داشته باشد می‌توانیم از ذخایر خود استفاده کرده و بازار را تنظیم کنیم لذا به لحاظ گوشت قرمز نیز مشکلی وجود ندارد.
رادمرد در خصوص کره گفت: وزارت صنعت به دنبال تخصیص ارز مرجع برای کالاهای اساسی است و ما اعتقاد داریم که کره باید به قیمت سال گذشته عرضه شود و ارز مرجع آن نیز باید توسط بانک مرکزی تخصیص داده شود.
معاون وزیر صنعت گفت: ذخایر کالای اساسی در سطح مطلوبی قرار دارد و هیچ مشکلی به لحاظ تأمین و توزیع کالای اساسی در کشور وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵