داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105974
 
شرکت ایتالیایی: از ایران نمی رویم
 
'جوزپه زامپینی' مدیرعامل شرکت 'آنسالدو انرجیا' ایتالیا،در پی بازگشت تحریم های ضدایرانی آمریکا به صراحت اعلام کرد: ما از ایران نمی رویم و امیدمان به دیپلماسی است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
'جوزپه زامپینی' مدیرعامل شرکت 'آنسالدو انرجیا' ایتالیا،در پی بازگشت تحریم های ضدایرانی آمریکا به صراحت اعلام کرد: ما از ایران نمی رویم و امیدمان به دیپلماسی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مدیرعامل شرکت آنسالدو انرجیا در گفت و گو با روزنامه ایتالیایی 'لارپوبلیکا' در رابطه با تحریم های آمریکا گفت: ما از ایران نمی رویم و دفتر تهران باز می ماند و امید داریم که در نهایت دیپلماسی پیروز شود و دری که رو به ایران باز شده بسته نشود.
وی افزود: طرف های ایرانی به همکاری با ایتالیا علاقه دارند و ما با ایران برای ساخت سه نیروگاه گازی توافق امضا کرده ایم. تحریم یعنی بستن یا به تعلیق درآوردن قراردادها و من با وجود اینکه نمی خواهم وارد بعد سیاسی آن شوم اما باید بگویم که اشتباه است. ایران آن گونه که از سوی آمریکا به تصویر کشیده می شود، نیست. این کشور، تاریخ و تمدن و فرهنگ و ثروت دارد. به همین دلیل است که همه می خواهند بیایند اینجا و با ایرانی ها قرارداد ببندند. حتی وزیر امورخارجه کره شمالی نیز به تهران آمده است.
وی گفت: امیدوارم زحماتی که طی این سال ها کشیده ایم به هدر نرود زیرا برای ما مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. به دلیل تحریم نمی توانیم کارشناسانمان را همانطور که قرارداد مقرر کرده، برای نظارت به نیروگاه ها بفرستیم. ارزش سه نیروگاه ما سیصد میلیون یورو است، ولی برای ساختن چهار نیروگاه دیگر وارد مذاکره شده بودیم که ارزش کل آن بین 700 تا 800 میلیون یورو پیش بینی شده که برای ما قرارداد خوبی است.
وی افزود: امیدوارم که اروپا موضع محکم و دقیق تری را اتخاذ و از شرکت هایی که در ایران فعالیت دارند، دفاع کند. اگر مجبور شویم کارمان را متوقف می کنیم اما دفتر تهران را باز نگه می داریم. همراه با ما پانزده شرکت از شهر جنوا در رابطه با این قرارداد همکاری می کنند. در یک سال گذشته مبادلات میان ایران و ایتالیا 97درصد افزایش داشته است. همه می دانند مواضع ترامپ چیست. اما به نظر من امروز موضع مذاکره در ایران ارجحیت دارد و این کشور می خواهد با دیگران در صلح زندگی کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵