داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 107774
 
عقب نشینی ین در برابر دلار
 
در معاملات امروز بازارهای مالی آسیا، باز هم ین ژاپن در برابر دلار عقب نشست و دامنه کاهش آن به بورس توکیو نیز کشیده شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲

در معاملات امروز بازارهای مالی آسیا، باز هم ین ژاپن در برابر دلار عقب نشست و دامنه کاهش آن به بورس توکیو نیز کشیده شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از آن که بازده اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا با ثبت ۳.۱۱۳ درصد به بالاترین سطح ۷ سال اخیر رسید، شاخص‌های بورس وال استریت نزولی شدند و شاخص "داو جونز" با ۰.۲۶ درصد کاهش، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۱۳ درصد کاهش به کار خاتمه دادند اما شاخص "نزدک کامپوزیت" ۰.۱۸ درصد افزایش یافت.

از طرف دیگر با اعلام خبر احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، شاخص اطمینان مصرف کنندگان آمریکایی به بالاترین سطح ۱۸ سال اخیر رسید. در معاملات امروز بورس های آسیایی شاخص بورس‌های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن نسبت به روز گذشته تقریبا بدون تغییر باقی ماند، اما پس از کاهش ارزش ین، بورس توکیو ۰.۴ درصد ریزش کرد.

در بازار ارز، شاخص دلار در برابر سایر ارزهای مهم جهانی نسبتا بدون تغییر و در سطح ۹۴.۱۶۹ واحدی ایستاد، هر یورو و پوند با تغییری جزئی به نسبت روز قبل به ازای ۱.۱۷۶۵ دلار و ۱.۳۲ دلار مبادله شدند. از طرف دیگر باز هم کاهشی بود و هر دلار به ۱۱۳.۱۸ ین رسید که در ۶ ماه اخیر بی سابقه است.

در معاملات بازار نفت، بهای نفت اندکی کاهش یافت به طوری که هر بشکه نفت برنت به ۸۱.۴۱ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا به ۷۱.۷۸ دلار رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵