کد مطلب: 4062
 
معافیت های آمریکا فقط 180 روز اعتبار دارد
 
سکونیوز : ایالات متحده می گوید کشورهایی که از قانون معافیت های این کشور استفاده می کنند تنها تا ۱۸۰ روز معتبر خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۸
به گزارش سکونیوز و به نقل از معاون ارشد کاخ سفید، کشوری همچون هند که خرید نفت خود را از تهران کاهش داده است تا بتواند از قانون معافیت های ایالات متحده استفاده کند تا شش ماه از مجازات مصون خواهد بود. این مقام آمریکایی می گوید که این کشورها به تدریج می بایست وابستگی نفتی خود را از تهران کاهش دهند. 
هفته گذشته وزارت امور خارجه ایالات متحده نام هفت کشور وارد کننده نفت تهران را که از مجازات این کشور در امان ماندند را منتشر کرد. اسم چین که اصلی ترین وارد کننده نفت ایران است در میان این کشورها نبود. چین می گوید که در تحریم های یکجانبه علیه تهران مشارکت نمی کند. با این وجود گفته می شود که تمرکز اصلی ایالات متحده بر روی دهلی نو است تا خرید خود را از تهران کاهش دهد. این در حالی است که وزارت امور خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه ای ضمن رد این گفته که تمرکز اصلی ایالات متحده بر روی دهلی نو است، می گوید که ما از همه شرکای ایالات متحده می خواهیم که در این برنامه ، واشنگتن را یاری دهند. در ادامه این بیانیه آمده است که ما به کشورهای خریدار نفت ایران اعلام کرده ایم که این معافیت ها همیشگی نیست و تا ۱۸۰ روز اعتبار دارد. 
رابرت بلیک، معاون امور خاورمیانه و آفریقای شمالی وزارت امور خارجه در این باره می گوید:« ما از تمامی کشورها و دوستان خود را سراسر دنیا در خواست داشته ایم که خرید نفت خود را از تهران کاهش دهند». او همچنین مدعی شد که این تحریم ها تاثیر خود را گذاشته است و تهران را به میز مذاکره کشانده است. بلیک همچنین می افزاید که به ادامه گفتگوها و رسیدن به نتیجه مطلوب ایمان دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵