داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 101300
 
لزوم کاهش مصرف برق
 
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، گفت: برای زمان اوج مصرف امسال، کاهش 6 هزار مگاوات برق برنامه ریزی و سهمیه هر کدام از شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق مشخص شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، گفت: برای زمان اوج مصرف امسال، کاهش 6 هزار مگاوات برق برنامه ریزی و سهمیه هر کدام از شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق مشخص شده است.
«علیرضا احمدی یزدی» امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: امسال مدیریت یک هزار و 800 مگاوات برق توسط 16 شرکت برق منطقه ای و مدیریت سه هزار و 500 مگاوات توسط 39 شرکت توزیع نیروی برق سراسر کشور پیش بینی شده است.
وی در مورد مدیریت مصرف برق در پیک پارسال نیز گفت: در تابستان 96 با همکاری مشترکان بخش های صنعتی، کشاورزی، اداری، تجاری و خانگی توانستیم نزدیک به چهار هزار مگاوات از نیاز مصرفی شبکه برق کشور را کاهش دهیم.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، «طرح تعطیلات و تعمیرات» را یکی از طرح های مدیریت مصرف برق در پیک امسال بیان کرد و گفت: در این طرح که از 15 خرداد تا 15 شهریور اجرا می شود، واحدهای صنعتی تعطیلات خود را به فصل تابستان منتقل می کنند و به این ترتیب از پاداش مصوب وزارت نیرو برخوردار می شوند.
احمدی یزدی افزود: در زمان اوج مصرف پارسال، 728 مگاوات از محل اجرای طرح تعطیلات و تعمیرات به شبکه سراسری برق کمک شد.
وی طرح «ذخیره عملیاتی» را از دیگر طرح های مدیریت مصرف در بخش صنعت اعلام کرد و گفت: در این طرح، مشترکانی که امکان مدیریت بار برای آنها وجود دارد، تفاهم نامه ای را با شرکت برق به امضا می رسانند و بر مبنای آن اعلام می کنند که در زمان پیک، چند ساعت و چند مگاوات امکان کاهش مصرف دارند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: بعد از امضای تفاهم نامه با مشترک صنعتی، شرکت برق زمانی که نیاز به همکاری باشد از مشترک می خواهد مصرف برق خود را کاهش دهد.
احمدی یزدی اظهار کرد: پارسال از این محل یک هزار و 303 مگاوات کاهش یافت و برای مصرف وارد شبکه سراسری شد.
به گفته وی، «بکارگیری مولدهای اضطراری» از دیگر طرح های مدیریت بار در سال 97 است که با این طرح، مشترکان بخشی از نیاز خود در زمان اوج مصرف را از طریق مولدهای اضطراری تامین می کنند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: در این طرح، مشترکان به میزانی که مصرف خود را کاهش دهند و برق کمتری از شبکه سراسری بگیرند، مشمول دریافت پاداش می شوند.
احمدی یزدی اظهار کرد: پارسال از محل بکارگیری مولد اضطراری، 400 مگاوات به شبکه سراسری برق کمک شد.
وی به طرح همکاری بخش کشاورزی برای مدیریت مصرف نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح، مشترکان بخش کشاورزی در زمان اوج مصرف چهار ساعت موتورهای برقی خود را خاموش می کنند و به جای آن، 20 ساعت باقیمانده شبانه روز از برق رایگان بهره مند می شوند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر با بیان اینکه 55 هزار مشترک کشاورزی پارسال برای مدیریت بار با صنعت برق همکاری داشته اند، گفت: به دنبال این مشارکت، در زمان اوج مصرف یک هزار و 370 مگاوات از بار شبکه سراسری کاهش یافت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵