کد مطلب: 87170
 
کاهش ذخایر نفت شناور چین
 
پتروچاینا و شرکت بازرگانی مرکوریا در پی تقاضای قوی، نیمی از نفت سیاهی که در ذخایر شناورشان در سواحل سنگاپور و مالزی داشتند را به فروش رساندند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
پتروچاینا و شرکت بازرگانی مرکوریا در پی تقاضای قوی، نیمی از نفت سیاهی که در ذخایر شناورشان در سواحل سنگاپور و مالزی داشتند را به فروش رساندند.

به گزارش ایسنا، منابع آگاه به رویترز اظهار کرده اند میزان نفت سیاهی که در ذخایر شناور این مناطق نگهداری می‌شود، نیمی کاهش پیدا کرده است که نشان می‌دهد دو شرکت آنچه که در فاصله مارس تا مه خریداری کرده بودند را به فروش رسانده اند.

ذخیره سازی نفت سیاه در حال حاضر غیرمعمول نیست زیرا بازار نفت سیاه در مدت سه ماه در وضعیتی قرار داشته که قیمتهای بازار نقدی بالاتر از قیمتهای معاملات آتی بوده است. در چنین شرایطی معامله گران ترجیح می‌دهند به سرعت سوخت ذخیره شده را به فروش رسانند.

به گفته منابع آگاه، پتروچاینا و مرکوریا مجموعا ۶ میلیون تن نفت سیاه در مدت سه ماه خریداری کرده و آنها را در هشت یا ۹ نفتکش از جمله نفتکش‌های غول پیکری که ظرفیت حمل حداکثر دو میلیون بشکه نفت خام را دارند و کشتی‌های افراماکس که به طور متوسط ۷۵۰ هزار بشکه می‌توانند حمل کند، نگهداری کردند.

با وجود محبوبیت رو به رشد ال ان جی به عنوان سوخت دریایی به دلیل آلایندگی کمتری که دارد، نفت سیاه برای بانکرینگ با تقاضای بالایی مواجه است. رگولاتورها کمک می‌کنند ال ان جی جذابتر شود. سال گذشته سازمان بین المللی دریایی سقف مجاز جهانی برای آلایندگی سولفور را برای کشتی‌ها معرفی کرد که در سال ۲۰۲۰ به اجرا درخواهد آمد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵