داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 79340
 
احتمال وضع تعرفه 35 درصدی بر خودروهای آلمانی توسط ترامپ
تنش بین آمریکا و آلمان بر سر صنعت خودرو+ اظهارات طرفین
شکایت ترامپ از نخریدن شورلت توسط آلمانی‌ها
 
ترامپ که به خاطر حملاتش به چین معروف بود، اکنون تنها ۴ روز پیش از به دست گرفتن قدرت در آمریکا، متحد این کشور یعنی آلمان را هدف گرفته و گفته که بر واردات خودروهای آلمانی به خاک آمریکا، تعرفه ۳۵ درصدی وضع می‌کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
ترامپ که به خاطر حملاتش به چین معروف بود، اکنون تنها ۴ روز پیش از به دست گرفتن قدرت در آمریکا، متحد این کشور یعنی آلمان را هدف گرفته و گفته که بر واردات خودروهای آلمانی به خاک آمریکا، تعرفه ۳۵ درصدی وضع می‌کند.
به گزارش نکونیوز، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که اولین تنش جدی بین آلمان و آمریکا به این زودی ایجاد شود. اما واقعیت این است که از ترامپ هر کاری برمی‌آید.
دونالد ترامپ در مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان که امروز منتشر شد هشدار داده است که بر خودروهای آلمانی که به آمریکا صادر می‌شوند تعرفه ۳۵ درصدی وضع می‌کند.
ترامپ گفته: اگر به خیابان پنجم در [نیویورک] بروید، هرکس یک مرسدس بنز جلوی خانه‌اش دارد. آیا این‌طور نیست؟! شما چند شورلت در آلمان می‌بینید؟ نه زیاد؛ شاید اصلاً چیزی نبینید... این یک خیابان یک‌طرفه است!
در پی اظهارات ترامپ، ارزش سهام شرکت‌های خودروسازی دایملر، فولکس واگن و بی ام دبلیو در آلمان کاهش یافت.
ترامپ به آلمانی‌ها گفته است: اگر می‌خواهید در دنیا خودرو بسازید، من بهترین آرزوها را برای شما دارم. شما می‌توانید برای آمریکا خودرو بسازید، اما برای هر ماشینی که وارد آمریکا می‌شود، تعرفه ۳۵ درصدی باید پرداخت کنید.»
ترامپ ادامه داد: من به بی ام دابلیو می‌گویم اگر در مکزیک کارخانه می‌سازید و هدف‌تان این است که ماشین‌های خود را در آمریکا بفروشید، بدون تعرفه ۳۵ درصدی باید این هدف را فراموش کنید.
هر سه شرکت بزرگ خودروسازی آلمان، سرمایه‌گذاری‌ها بزرگی در مکزیک انجام داده‌اند. در مکزیک هزینه‌های تولید پایین‌تر از آمریکا است و آن‌ها می‌توانند برای بازار آمریکا از این طریق خودروهایی با قیمت نسبتاً پایین تولید کنند.
آن سوی آتلانتیک، زیگمار گابریل معاون صدر اعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور سریعاً به ترامپ پاسخ داد.
زیگمار گابریل، تهدید ترامپ را به خود وی برگرداند و گف: خودروهای آمریکایی به زنجیره تأمین ترانس آتلانتیک متکی هستند و در صورت وضع تعرفه توسط ترامپ، این شرکت‌ها بیش از دیگران ضرر می‌کنند.
گابریل گفت: اگر به تمام قطعات مورد نیاز شرکت‌های خودروسازی آمریکایی، که در خاک این کشور، ساخته نمی‌شوند، به یک‌باره تعرفه ۳۵ درصدی تعلق گیرد، صنعت خودروسازی آمریکایی ضعیف‌تر و بدتر می‌شود و بالاتر از همه خودرو در آمریکا گران‌تر می‌شود.
گابریل مستقیماً به ترامپ طعنه زد و در پاسخ به این سوال که ترامپ چه کار می‌تواند انجام دهد تا مطمئن شود که مشتریان آلمانی، خودروهای آمریکایی بیشتری می‌خرند، گفت: آن‌ها باید خودروهای بهتری بسازند.
به نظر می‌رسد سیاست‌های اقتصادی ترامپ، آمریکا را به سمت تقابل با سایر کشورها در حوزه تعرفه‌های گمرکی سوق خواهد داد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵