داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 83291
 
اپوزیسیون ترکیه خواستار ابطال نتایج رفراندوم شد
 
اپوزیسیون اصلی ترکیه امروز (دوشنبه) خواستار لغو نتیجه همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
اپوزیسیون اصلی ترکیه امروز (دوشنبه) خواستار لغو نتیجه همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، معاون حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه با اشاره به تخلف‌ها در جریان رای گیری روز یکشنبه از هیات انتخاباتی کشورش خواست تا نتیجه رفراندوم را باطل اعلام کنند.

به گفته این مقام تنها یک راه برای خاتمه بحث‌ها درباره مشروعیت این رای گیری و راحت کردن خیال مردم وجود دارد و آن این است که هیات عالی انتخابات، نتایج رفراندوم را لغو کند.

اقدام هیات عالی انتخابات در پذیرش برگ رای‌هایی که مهر رسمی بر رویشان وجود نداشت، موجب خشم احزاب اپوزیسیون ترکیه شد.

معاون حزب مردم جمهوری‌خواه گفت: مقام‌ها نمی‌توانند مشخص کنند که چند برگه رای به صورت غیرقانونی انداخته شده است.

هیات عالی انتخابات ترکیه حین انجام رای گیری در روز یکشنبه تصمیم گرفت قوانین رای گیری را تغییر دهد و همین اقدام به گفته اپوزیسیون موجب شد تا تخلفاتی رخ دهد.

برگه‌های رای در ترکیه معمولا ممهور به مهر رسمی است اما هیات عالی انتخابات ترکیه به صورت ناگهانی اعلام کرده بود که برگه رای‌هایی را که مهر هم ندارند، می‌پذیرد.

حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه تاکید دارد: این هیات در مسئولیت خود شکست خورده چراکه اجازه داده تقلب در رفراندوم صورت بگیرد.

اپوزیسیون حامی کردهای ترکیه نیز امروز (دوشنبه) با بیان اینکه میزان برگه رای‌های بدون مهر به حدی بوده است که برای تغییر نتیجه رفراندوم کافی بوده باشد، گفت مقام‌های انتخاباتی "کودتا" کرده‌اند. سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ترکیه گفت،‌ سه میلیون رای‌دهنده تحت تاثیر تصمیم دقیقه نودی هیات عالی انتخابات ترکیه قرار گرفتند. او همچنین گفت،‌ تفاوت‌هایی میان اطلاعات ارائه شده توسط هیات عالی انتخابات و اطلاعات به دست آمده توسط حزب دموکراتیک خلق درباره شمارش آرا در صدها صندوق رای وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵