کد مطلب: 108916
 
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام كرد
زمان و جزييات ثبت نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی
 
ثبت نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی از ۵ آذر آغاز می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۷
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که ثبت‌نام الکترونیکی مالکان خودرو ‌و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت از روز دوشنبه (پنجم آذرماه) ساعت ۸ صبح در سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و اپلیکیشن خدمات دولت همراه با نصب آن در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه در دسترس عموم قرار می‌گیرد. در اطلاعیه شماره ۳ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آمده است: شایان یادآوری است ورود به سامانه‌های اینترنتی براساس آخرین رقم شماره سمت راست تلفن همراه مالکان خودرو انجام می‌شود و از دوشنبه با شماره ۹ آغاز می‌شود. این اطلاعیه تاکید دارد که در هیچ یک از مراحل ثبت نام چه به صورت حضوری در دفاتر پلیس+۱۰ و چه به‌صورت اینترنتی، نیازی به ارائه رمزهای کارت‌های بانکی نیست. بنابراین هموطنان عزیز مراقبت لازم در این باره داشته باشند."
در اطلاعيه قبلي شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نيز
نحوه ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اعلام شده بود.
در متن این اطلاعیه آمده است: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع می‌رساند هموطنان عزیزی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آنها مفقود شده است، می‌توانند به یکی از روش‌های زیر و برابر جدول زمان‌بندی، درخواست خود را ثبت کنند: تاکید می‌شود مالکان خودرو یا موتورسیکلت که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند در صورت ثبت تقاضای صدور کارت المثنی، کارت اولیه آنها ابطال خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود تنها افراد فاقد کارت سوخت برای ثبت نام مراجعه کنند. روش نخست: ثبت نام مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس۱۰+ از روز شنبه (سوم آذرماه) با ارائه مدارک لازم طبق ضوابط جاری انجام‌پذیر است. الف: مالکان خودروهای عمومی دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسیکلت و مالکان خودروهای قولنامه‌ای برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی، می‌توانند همانند گذشته تنها با مراجعه به دفاتر پلیس۱۰+ نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند. ب: خودروهای نو شماره، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آنها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند. روش دوم: مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات. این سامانه از پنجم آذرماه در دسترس عموم قرار می‌گیرد و ثبت اطلاعات در این سامانه رایگان است. روش سوم: دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی از پنجم آذرماه به شرح زیر است: نسخه‌های Android و IOS این اپلیکیشن از چهار منبع قابل دریافت است:
سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)
ایران اپس (iranapps.ir)
کافه بازار (cafebazaar.ir)
اپ استور (appstore.ir)

اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی:
1- شماره تلفن همراه به نام مالک وسیله نقلیه 2- کد ملی و تاریخ تولد مالک که با ثبت آن دیگر اطلاعات شناسنامه‌ای به صورت خودکار نمایش داده می‌شود. 3- اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه (شماره سریال هشت رقمی مندرج در بارکد پشت کارت خودرو) یا شماره VIN 4- انتخاب شماره 16 رقمی یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب که به صورت خودکار در پنجره ثبت اطلاعات این بخش به نمایش در می‌آید. تنها 6 رقم اول و چهار رقم آخر کارت (به عنوان مثال 2213******603799) نمایش داده می‌شود. 5- پس از ورود اطلاعات، پیامی مبنی بر تایید عملیات ثبت‌نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید که به منزله پایان مراحل ثبت‌نام خواهد بود. 6- نحوه فعال‌سازی کارت سوخت و استفاده از آن در جایگاه‌های سوخت در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد. نکات قابل توجه: 1- مالکان بیش از یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت باید مراحل ثبت‌نام را به ازای هر دستگاه خودرو یا موتورسیکلت با یک کارت بانکی دیگر تکرار کنند. 2- در صورت هرگونه مشکل یا نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی، با شماره 09627 تماس بگیرید. 3- مالکان خودرو یا موتورسیکلت دارای کارت سوخت که رمز آن را فراموش کرده‌اند، امکان بازیابی رمز برای آنها فراهم شده است و نیاز به ثبت نام ندارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵