کد مطلب: 63095
 
هیات مدیره نفت نه فوتبالی،نه اقتصادی
 
مربی سابق تیم فوتبال نفت تهران معتقد است مشکلات این فصل تیم نفت ناشی از حضور افرادی ضعیف در هیات مدیره این تیم می باشد. هیات مدیره ای که نه فوتبالی است و نه اقتصادی.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۷
مربی سابق تیم فوتبال نفت تهران معتقد است مشکلات این فصل تیم نفت ناشی از حضور افرادی ضعیف در هیات مدیره این تیم می باشد. هیات مدیره ای که نه فوتبالی است و نه اقتصادی.

ناصر فریاد شیران پیش کسوت فوتبال ایران و مربی سابق تیم نفت تهران که نقش اساسی در عدم انتقال این تیم از تهران به اراک در سال های گذشته داشت و همواره عرق و تعصب خاصی به این تیم دارد، عمده مشکلاتی که این تیم در این فصل با آن دست و پنجه نرم می کند را حاصل حضور یک هیات مدیره کاملا غیر فوتبالی، غیر تخصصی و با کمترین قابلیت اقتصادی در هیات مدیره این تیم دارد و در این خصوص در گفت و گو با 3090 می گوید: از سال اولی که این تیم در لیگ برتر بود و با آن گل دقیقه 93 بهمن طهماسبی موفق به حفظ سهیمه در لیگ برتر شد، روز به روز این تیم سیر صعودی خود را طی کرد و سال به سال بهتر از سال پیش شد. اما از دو سال پیش سر و کله افرادی در هیات مدیره این تیم پیدا شد که بیشتر ورشکسته های سیاسی بودند تا افرادی متخصص در فوتبال.

وی با بیان این نکته که تیم نفت بر خلاف همه سنوات گذشته اش تبدیل به تیمی فقیر در فوتبال ایران شده گفت: متاسفانه افرادی در هیات مدیره این باشگاه قدیمی و ریشه دار جای گرفته اند که نه تنها تخصصی در فوتبال ندارند، بلکه با شناختی که شخصا دارم می توانم بگویم عمدتا ضد فوتبال هستند. حال چرا این افراد سر از هیات مدیره این باشگاه در آورده اند، بماند...

فریاد شیران ادامه داد: باشگاه نفت همه ساله از بودجه شرکت نفت ارتزاق می کرده و مدیریت بر این باشگاه بر مبنای بودجه ای بوده که به آن تخصیص داده می شده. مدیریت در این حالت اصلا هنر نیست. اگر قرار باشد همیشه پول باشد و با پول مدیریت کرد این کار ساده ایست. در این اوضاع و احوالی که پول در فوتبال نیست، این وظیفه هیات مدیره باشگاه نفت بود که با جذب اسپانسرهای خوب، شرایط اقتصادی را در تیم بهبود بخشند. کاری که هیات مدیره غیر فوتبالی نفت از آن هم عاجز ماند تا نشان دهد که غیر از فوتبال، در اقتصاد هم سررشته ای ندارند. آنها تنها پز هیات مدیره بودن یک باشگاه لیگ برتر را می دهند و از این پوزیشن استفاده می کنند. با این اوصاف این آقایان یار باشگاه که نیسند هیچ، بار اضافه هم بر باشگاه وارد می کنند.

مربی سابق نفت تهران ادامه داد: من به این آقایان توصیه می کنم تا از هیات مدیره بروند و دست مدیرعامل شرکت ملی نفتت را باز بگذارند تا ایشان بتوانند جانشینان شایسته ای را برای آنها انتخاب نماید.

وی افزود: حالا شما فکر کنید که علیرضا منصوریان با این شرایط چه کاری می تواند بکند؟ تا کی منصوریان برای بالا بردن سطح رفاقت و همدلی در تیم نفت که بازیکنانش لنگ پول مانده اند برای آنها کباب درست کند و میهمانی دهد، یا آنها را به رستوران خودش ببرد و کارهایی از این دست؟ این کارها تا کی جواب می دهد در حالی که هیات مدیره این باشگاه کارایی لازم را برای اداره تیم ندارند؟

پیش کسوت باشگاه نفت تهران اضافه می کند: در ابتدای این فصل با نظر همین آقایان هیات مدیره کمیته ای موسوم به کمیته فنی شکل گرفت و در این کمیته بازیکنانی مثل پیام صادقیان، جلال حسینی، سانتوس و نانگ به این تیم معرفی شدند. هر کدام با قرارداد های آنچنانی و سنگین. من خدا را شکر می کنم که همه این بازیکنان از این تیم جدا شدند و به این ترتیب هم بار مالی از روی باشگاه برداشته شد و هم مشاهده می شود که تیم نفت هم بدون این بازیکنان که اسم های بزرگی داشتند اما در عمل کارایی خاصی نداشتند بهتر نتیجه می گیرد و توانسته خودش را به جمع مدعیان نزدیک نماید.

فریاد شیران در خاتمه نیز گفت: یک توصیه می کنم به بازیکنان تیم نفت و به آنها اطمینان می دهم که شاید در این باشگاه پرداخت پول دیر و زود داشته باشد، اما دیر و زود ندارد. بازیکنان هم لطف کنند و کمی دندان روی جگر بگذارند و فکر کنند که پول شان را تا آخر فصل پس انداز کرده اند. این تیم قابلیت سهمیه آسیا گرفتن در این فصل را هم دارد. حتی روی کاغذ شانس قهرمانی هم دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵