کد مطلب: 77595
 
در کنفرانس بین‌المللی مدیریت تکنولوژی ارائه شد:
مدل توسعه دانش‌بنیان پتروشیمی
 
به همت شرکت مدیریت صنعت نکو مدلی جدید برای توسعه دانش‌بنیان صنایع میان‌دست و پایین‌دست پتروشیمی طراحی و در قالب مقاله‌ای علمی برای کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری ارسال شد که از بین ۱۷۰ مقاله پذیرش شده، بعنوان مقاله برگزیده برای ارایه شفاهی انتخاب شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴
به همت شرکت مدیریت صنعت نکو مدلی جدید برای توسعه دانش‌بنیان صنایع میان‌دست و پایین‌دست پتروشیمی طراحی و در قالب مقاله‌ای علمی برای کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری ارسال شد که از بین ۱۷۰ مقاله پذیرش شده، بعنوان مقاله برگزیده برای ارایه شفاهی انتخاب شد.
به گزارش نکونیوز، کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری همه ساله به همت انجمن مدیریت تکنولوژی، محل اجتماع کلیه فعالان حوزه مدیریت تکنولوژی و نوآوری بوده و با دعوت از اساتید معتبر بین المللی به بررسی مسایل روز کشور در حوزه مدیریت تکنولوژی و ارزیابی آخرین یافته‌های پژوهشگران این حوزه می‌پردازد.
دکتر آراستی رییس کمیته علمی این کنفرانس، درباره مقالات ارائه شده گفت: امسال مقالات دریافتی به نسبت سال‌های گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار بودند. در این کنفرانس ۱۷۰ مقاله پذیرش شده است که ۱۲ مقاله برای ارایه شفاهی در پنل‌های کنفرانس برگزیده شدند.
در این کنفرانس، مقاله «مدلی اکتشافی برای توسعه نوآوری مبتنی بر توسعه‌دهندگان کسب و کارهای دانش‌بنیان در صنعت میان‌دست و پایین‌دست پتروشیمی» بعنوان مقاله برگزیده برای ارایه شفاهی انتخاب شد. این مقاله به همت احسان نجابت (مدیرعامل شرکت مدیریت صنعت نکو)، مهدی صدقیانی (کارشناس شرکت مدیریت صنعت نکو) و نیما مختارزاده (عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران) نگارش شده است. در این مقاله رویکردی جدید برای توسعه دانش‌بنیان صنایع میان‌دست و پایین‌دست صنایع پتروشیمی ارایه شده است.
مهدی صدقیانی، کارشناس مدیریت فناوری شرکت نکو، درباره مدل ارائه شده می‌گوید: این مدل مبتنی بر بکارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد شرکت‌های توسعه‌دهنده کسب و کارهای دانش‌بنیان است. تعداد کارآفرینان این حوزه، با در نظر گرفتن الزامات اجرایی آن، نمی‌تواند برای صنعت میان‌دست و پایین‌دست پتروشیمی زیاد باشد. به گفته وی، کارآفرینان موسس این شرکت‌ها باید دارای ویژگی‌های ۱- دانش و تجربه بسیار بالا و ۲- داشتن اعتبار بالا نزد کارآفرینان و صنعت‌گران باشند.
بهره‌گیری از افراد صنعتی معتبر که با اعتبار خود محور هم‌افزایی و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی باشد در این مدل مورد توجه قرار گرفته است. در این مدل پیشنهاد تاسیس شرکت‌هایی شده که دارای توانمندی‌های فناورانه، توانمندی‌های مدیریت پروژه‌های خطرپذیر، توانمندی‌های تامین مالی خطرپذیر، توانمندی‌های فروش و برندسازی و توانمندی‌های مدیریت اتحاد و یکپارچه‌سازی بوده و در راستای ارتقای این توانمندی‌ها در محیطی رقابتی تلاش نمایند.
به گفته این کارشناس مدیریت فناوری، مدل ارائه شده دارای خاصیت توسعه دانش‌بنیان پایدار بوده بطوریکه در گذر زمان ضریب ماندگاری و بقای آن در شرایط رقابتی افزایش یافته و در نهایت سبب افزایش مقاومت اقتصادی خواهد شد. لذا می‌توان با اجرایی ساختن چنین مدل‌هایی گام‌های قابل قبولی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی طی نمود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵