داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 37995
 
طرح مدیریت واردات خودرو به کجا رسید؟
 
بررسی طرح مدیریت واردات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت به پایان رسیده و در انتظار تصویب نهایی این وزارتخانه و ارسال به هیات دولت به سر می‌برد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۰
بررسی طرح مدیریت واردات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت به پایان رسیده و در انتظار تصویب نهایی این وزارتخانه و ارسال به هیات دولت به سر می‌برد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، چند ماه پیش طرحی با عنوان مدیریت واردات خودرو با هدف جلوگیری از افزایش واردات به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شد.

در این طرح پیش بینی شده که صندوقی تحت عنوان حمایت از تولید خودروی داخلی تشکیل شده و منابع این صندوق نیز از محل تعرفه واردات خودرو، تامین شود.

جلوگیری از واردات خودرو از کشورهای تحریم‌کننده ایران در کنار افزایش تعرفه واردات از کشورهایی که روابط دوستانه‌ای با ایران ندارند از دیگر مفاد قید شده در طرح مدیریت واردات خودرو است.

در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، مراحل بررسی کارشناسی این طرح در وزارت صنعت، معدن و تجارت به پایان رسیده و در انتظار مطرح شدن در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب نهایی به سر می برد.

بررسی این طرح در دستور کار جلسه هفته گذشته شورای سیاست‌گذاری خودرو قرار داشت که به دلیل پایان وقت بررسی آن به جلسه آتی این شورا در دو هفته آینده موکول شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در چند ماه اخیر نظرات واردکنندگان خودرو و دیگر کارشناسان مرتبط با این بخش را اخذ کرده و با ایجاد تغییراتی آن را آماده بررسی در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب نهایی کرده است.

پس از بررسی طرح مدیریت واردات خودرو در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب این شورا بخش‌هایی از این طرح که نیاز به مجوز دولت ندارد اجرایی شده و باقی بخش‌ها برای کسب مجوزهای قانونی به هیات دولت ارسال خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵