کد مطلب: 107052
 
مدیران بازنشسته نفتی همچنان روی صندلی های خدمت!
بازنشستگان قصد خداحافظی داوطلبانه با نفت را ندارند؟!
 
با وجود تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاههای دولتی، هنوز مدیران بازنشسته نفتی بر صندلی های خود چسبیده اند و قصد جدایی از آن را ندارند تا مهلت مورد نظر پایان یابد و به اجبار از نفت کنار بروند!
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
با وجود تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاههای دولتی، هنوز مدیران بازنشسته نفتی بر صندلی های خود چسبیده اند و قصد جدایی از آن را ندارند تا مهلت مورد نظر پایان یابد و به اجبار از نفت کنار بروند!
به گزارش نکونیوز، پس از انقلاب نسل جوانی عهده دار مسئولین ها در نفت شد که در طول چهل سال با سعی و خطای فراوان شرایطی چون جنگ و تحریم را با فراز و نشیب بسیار پشت سر گذاشت. امروز این نسل چنان پا به سن گذاشته است که با هر گونه حساب و کتاب عقلانی و مدیریتی حضورش در راس به دلایل مختلف علمی و جسمانی به صلاح مملکت نیست.
متاسفانه تعدادی از نسل اول انقلاب علیرغم عبور از سن بازنشستگی و گاهاً حتی نزدیک شدن به سن هفتاد سالگی تمایلی به کنار رفتن از اریکه قدرت ندارند. به لحاظ علم مدیریت سن مفید برای یک مدیر در رده های میانی، عالی و راس سازمان بازه مشخصی دارد، البته استثنا در همه جا وجود دارد اما چگونه است که تمام نسل اول پس از انقلاب امروزه تبدیل به استثنا شده است؟
علاوه بر نبود توان جسمی برای تصمیم گیری کلان و حضور و تاب آوری در جلسات متعدد و طولانی برای خیلی از این بزرگواران، حضور افراد برای دهه ها در راس سازمان منشا مفاسد اخلاقی و مالی بسیاری است و در مورد برخی از مدیران ارشد در راس سازمان های نفت در دوران مختلف شبهات بسیاری نیز مطرح شده است.
نسل بعد در چه زمانی فرصت حضور در راس سازمان و مدیریت عالی را پیدا می کند؟ آیا یک مدیر با صلابت و بزرگ منش، خود نباید از مصوبه ها و قوانین مختلفی که به امید دل کندن این بزرگواران از قدرت و منافعش مطرح و تصویب می گردد شرم کرده و پس از بیش از ۶ دهه اقدام به بازنشستگی کند؟ این شوق خدمت است که افراد را در کهولت سن چنین حریص به صندلی قدرت نگه داشته است یا رانت جایگاه مدیریت؟ نتیجه مدیریت این بزرگواران در چهل سال گذشته چه بوده است که امروز خود را تنها عنصر لایق برای مدیریت عامل می دانند؟
همچنین برای انتخاب جانشین این مدیران باید نهایت دقت صورت گیرد که از وفاداران قسم خورده کسی جایگزین نشود زیرا که خط امتداد رانت در برخی بخشها نه تنها قطع نخواهد شد بلکه در شکل جدیدی به حیات خود ادامه خواهد داد.
امید است پیش از اینکه دست اجل بین نفت و عزیزان همیشه حاضر در صحنه جدایی بیندازد قانون تازه به تصویب رسیده مجلس پس از تایید در شورای نگهبان باعث حضورشان در بین جمع صمیمی خانواده گردد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵