کد مطلب: 37715
 
برگزاری اولین نشست کارشناسی عرضه نفت‌خام
 
مدیرعامل بورس انرژی ایران از برگزاری اولین نشست کارشناسی برای رفع ابهام و پیش‌بینی‌ لازم عرضه نفت خام در تالار صادراتی بورس انرژی خبر داد و گفت: دومین نشست نیز در آینده برگزار و پس از نهایی شدن به بورس انرژی محول خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰
مدیرعامل بورس انرژی ایران از برگزاری اولین نشست کارشناسی برای رفع ابهام و پیش‌بینی‌ لازم عرضه نفت خام در تالار صادراتی بورس انرژی خبر داد و گفت: دومین نشست نیز در آینده برگزار و پس از نهایی شدن به بورس انرژی محول خواهد شد.

سیدعلی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین وضعیت عرضه نفت خام در تالار صادراتی بورس انرژی ایران، گفت: پس از دستور وزیر نفت مبنی بر عرضه نفت خام از مسیر بورس انرژی، جلسات کارشناسی با آقایان سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل و علی کاردر مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست کارشناسی مشکلات احتمالی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، افزود: بحث خریداران بالقوه، قرارداد مورد نیاز در این زمینه و راهکارهای مرتبط با آن صحبت‌هایی شد، تا بورس انرژی و هم شرکت ملی نفت راهکارهای پیشنهادی را نهایی کنند.

حسینی با بیان اینکه هنوز تا عرضه نفت خام در تالار صادراتی بورس انرژی فاصله داریم، گفت: تا زمان نهایی شدن مدل عرضه و معامله، نشست‌های کارشناسی دیگری برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بورس انرژی ایران در پاسخ به این سوال که قرارداد سلف نفت کوره چه زمانی منتشر خواهد شد، گفت: اکنون شرکت ملی نفت اقدام به جمع‌بندی کرده و اکنون برای عرضه، شرکت مشاوره و تأمین سرمایه‌ را انتخاب کرده است که براساس قانون مصوبات قراردادهای مربوط به پذیره نویسی، بازارگردانی و موارد مرتبط نهایی شود.

حسینی در پایان تاکید کرد: پس از انجام توافقات و آمادگی هیأت مدیره شرکت ملی نفت، انتشار قرارداد سلف موازی استاندارد نفت کوره در دستور کار بورس انرژی قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، پیش از این محسن قمصری در جمع خبرنگاران با بیان این که استقبال بخش‌خصوصی برای فروش نفت‌خام بد نبود، اما این بخش توان مالی انجام این کار را ندارد، گفته بود: سازوکار عرضه نفت خام در بورس در حال انجام است و امیدواریم عرضه نفت خام در بورس در ماه جاری محقق شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵