کد مطلب: 108051
 
افزایش تولید نفت روسیه
 
میانگین تولید نفت روسیه از اول تا ۲۷ سپتامبر ۱۱.۳۴۷ میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با ماه اوت، ۱۳۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
میانگین تولید نفت روسیه از اول تا ۲۷ سپتامبر ۱۱.۳۴۷ میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با ماه اوت، ۱۳۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، میانگین تولید نفت روسیه از اول تا 27 سپتامبر 11.347 میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با ماه اوت، 130 هزار بشکه افزایش داشته و به بالاترین رکورد پس از فروپاشی شوروی سابق رسیده است.

اوپک و شرکای غیر عضو آن به رهبری روسیه در ماه ژوئن تصمیم گرفتند بخشی از کاهش تولید خود را برگردانند. پیش از آن اوپک و متحدانش کاملا به قرارداد بین خود متعهد بودند. در این قرارداد روسیه قبول کرده بود 300 هزار بشکه در روز نسبت به اکتبر 2016 از تولید نفت خود کم کند. روسیه در ماه اکتبر11.247 میلیون بشکه در روز تولید کرده بود که بالاترین تولید ماهانه آن در سی سال اخیر بوده است.

پس از اینکه در نشست اوپک در ماه ژوئن تصمیم گرفته شد تولید افزایش یابد ، روسیه شیرهای نفت خود را در ماه جولای باز کرد و تولید خود را به بالاترین حد از زمان اجرایی شدن قرارداد اوپک-غیر اوپک در ژانویه 2017 رساند.

روسیه با تولید 11.215 میلیون بشکه در روز در ماه جولای به رکورد اکتبر 2016 نزدیک شد.

سپس در ماه اوت تولید نفت روسیه نسبت به ماه جولای عملا ثابت ماند. مسکو میزان تولید نفت را نزدیک به رکورد خود پس از فروپاشی شوروی نگه داشت.

آخر این هفته اوپک و روسیه امیدهایی برای افزایش فوری تولید نفت می‌دهند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از اوپک درخواست کرده بود با افزایش تولید، قیمت نفت را پایین بیاورد.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت:« روسیه می‌تواند تا 200 هزار بشکه در روز به تولید نفتش اضافه کند».

نواک گفت:« امضاکنندگان این قرارداد ابتدا به تقاضا نگاه می‌کنند بعد برای عرضه تصمیم می‌گیرند».

او همچنین اشاره کرد بازار کمبود نفت دارد ولی متعادل است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵