داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87855
 
طرح بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی
 
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری و معاون وزیر راه وشهرسازی از ارجاع طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی به شورایعالی شهرسازی و معماری جهت تصویب نهایی خبرداد وگفت: ما در این طرح سعی کردیم مداخله دولت و شهرداری را به حداقل برسانیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری و معاون وزیر راه وشهرسازی از ارجاع طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی به شورایعالی شهرسازی و معماری جهت تصویب نهایی خبرداد وگفت: ما در این طرح سعی کردیم مداخله دولت و شهرداری را به حداقل برسانیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،محمد سعید ایزدی روز چهارشنبه افزود: شورای عالی شهرسازی و معماری در زمان بررسی طرح جامع شهر مشهد مقدس در سال 93 شرکت عمران و بهسازی شهری را مأمور کرد تا ضمن توجه به مواردی خاص طرح تجدید نظری برای نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی تهیه و به شورای عالی اعلام کند.
وی اضافه کرد: سال‌ها بود اعتراضات جوامع تخصصی، جامعه روحانیت و اشخاص با نفوذ در مشهد نسبت به ساخت و سازهای اطراف حرم و خدشه‌دار شدن هویت و شأن این قلمرو گوشزدهایی می‌کردند تا در نهایت در دولت یازدهم شرایط رسیدگی به این مسائل فراهم و مقدمات تهیه طرح تجدید نظر انجام شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با تأکید براینکه شرکت عمران بهسازی شهری ایران پس از صدور این مأموریت نسبت به انتخاب مشاور، مواد قرارداد و تهیه طرح اقدام کرد گفت: در این زمان پس از گذشت یک سال پیش از اعلام طرح نهایی فرایند هم اندیشی و گفت و گو با جوامع مختلف را آغاز کرده و جزئیات آن را به بررسی گذاشتیم.
به گفته این مقام مسئول، با وجود ارسال طرح به کمیسیون ماده 5 استان خراسان رضوی به دلیل اختلاف‌ نظرهای موجود بین شهرداری و اداره‌کل راه و شهرسازی استان موضوع مورد بررسی به تعویق انداخته شد تا در نهایت جلسه‌ای به دستور وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاون معماری و شهرسازی وزارتخانه در شهر مشهد مقدس برگزار و کمیسیون ماده 5 طرح مورد نظر را به شورای عالی ارجاع داد.
ایزدی در ادامه با تأکید براینکه طرح تجدید نظر فعلی نکات قابل اهمیت و ویژگی‌های جدیدی نسبت به طرح قبلی دارد، گفت: اولین و مهم‌ترین ویژگی این طرح کاستن از میزان حجم مداخلات مستقیم دولت در این عرصه و از سویی دیگر در اختیار گذاشتن قلمرو به مردم و بخش خصوصی است.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی سال‌ها بود که مجموعه اقدامات انجام شده در این منطقه محدود به اقدامات بزرگ مقیاس شده و همواره از سوی شهرداری و دولت به اجرا می‌رسید، ما در این طرح سعی کردیم مداخله دولت و شهردرای را به حداقل رسانده، فعالیت‌های مربوط به آن‌ها را به زیرساخت و خدمات عمومی محدود کنیم و مابقی حوزه‌ها را به دست مردم بسپاریم./
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵